GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 15.07.2020, svátek má Jindřich
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » AKTUÁLNĚ

Festival nabídne přehlídku gastronomických konceptů, odborné přednášky, semináře, kulaté stoly, kulinářské kurzy, kuchařské exhibice spojené s degustací nápojů a gastronomických výrobků.  Na programových scénách vystoupí řada předních osobností české gastronomie a kuchařů zvučných jmen.

Souběžně se v rámci festivalu uskuteční prestižní soutěže Asociace kuchařů a cukrářů ČR „O pohár prezidenta Asociace kuchařů a cukrářů ČR“ - GOURMET TEAM CHALLENGE na téma „Labužnický bufet“ a CUKRÁŘ ČESKÉ REPUBLIKY 2013. Průběh soutěží a vyhlášení vítězů budou programově propojeny s moderovanými programy na scénách CREATIVE CULINARY, HOTREQ FÓRUM a CAFE & TEA & PATISSERIE.
Návštěvníci z řad provozovatelů gastronomických a hotelových podniků získají řadu inspirací a námětů ke zvýšení kvality ale i ziskovosti jejich zařízení. Pro letošní ročník připravili pořadatelé řadu inovací a nových inspirací. Rozrostou se prezentační pódia, na kterých významné osobnosti domácí gastronomické scény a hotelnictví představí formou přednášek, živých prezentací a degustací novinky a trendy v oboru, nové suroviny a technologie. Rozšíří se také soutěžní část GASTRO TOUR - vedle III. ročníku Gourmet Team Challenge 2013 a soutěže Cukrář České republiky 2013 o pohár prezidenta Asociace kuchařů a cukrářů ČR v labužnických bufetech se nově odehraje mimo jiné také soutěž juniorů v práci s čokoládou CALLEBAUT CUP 2013, soutěž ve vyřezávání ovoce a zeleniny, ČAJOMÍR HOT DRINK CUP a v neposlední řadě odborná porota ocení vybrané prezentované technologie, vybavení či produkty v soutěži GASTRO TOUR AWARD.
„Programová část GASTRO TOUR 2013 proběhne v několika samostatných gastrostudiích s degustačním hledištěm pro registrované návštěvníky - odborníky z oboru gastronomie a hotelnictví, ale i gurmány z řad veřejnosti. Na scéně JIPA - CREATIVE CULINARY budou mít registrovaní hosté šanci vařit po boku předních kuchařů. Scéna INTERGAST STAGE nabídne pohled do světa nejmodernějších gastronomických technologií a jejich využití v různých typech provozů. Pódium CAFFÉ & TEA & PATISSERIE se zaměří na trendy v kavárenství, pohled do světa čajové kultury a kvalitní cukrářskou výrobu. Premiéru bude mít samostatná scéna určená pro zástupce hotelnictví – HOTREQ FÓRUM. Zde je připraven lákavý program zaměřený na hotelovou gastronomii v samostatném tématu „Gastronomie – marketingový nástroj hotelnictví“, a také na ukázky hotelového a gastronomického designu a dalších témat s novými inspiracemi pro nadcházející sezónu. GASTRO TOUR představí mimo jiné farmářskou gastronomii, moderní českou i zahraniční kuchyni a nevyhne se ani tématu, jakým je  problematika školního stravování,“  říká Ivan Foral, marketingový a kreativní ředitel společnosti T&M CREATIVE, s.r.o., která festival organizuje. „Vzhledem k tomu, že počet míst pro návštěvníky jednotlivých programových bloků je omezen, doporučujeme zájemcům včasnou registraci prostřednictvím www.gastro-tour.cz. Registraci a rezervaci míst na vybrané programové bloky lze provést proklikem, přímo u jednotlivých částí programu festivalu,“ dodává Ivan Foral.
„Ani laický milovník gastronomie nepřijde zkrátka. Nejen že uvidí v akci domácí a zahraniční gastronomické špičky, jakými jsou například Tomáš Konopka, Jan Pýcha, Martin Bušek, Jan Havel či Radek Šubrt, ale bude mít také šanci ochutnat výsledky jejich práce. Ať už formou labužnického bufetu, v tematických programových blocích nebo v ukázkové inspirativní restauraci TOMGAST DESIGN RESTAURANT. Na návštěvníky čeká také mnoho druhů dobré kávy a čaje, řada pivních speciálů a dalších nápojů, špičková čokoláda, cukrářské výrobky a rozmanité delikatesy,“ říká Mirka Helmichová, ředitelka festivalu.
 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

31.01.2013 - 11:43:42

REKLAMA

banner

Nejčtenější články

21.10.2008 - IQ tipy pro gurmetský zážitek

Nejchutnější a taky nejdražší jsou jikry vyzy velké, takzvané beluga. ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.