GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 31.05.2020, svátek má Kamila
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » INSPIRACE/RESTAURACE

Czech Specials začíná recertifikovat své restaurace

 

 

ilustracni fotoAgentura CzechTourism připravila se svými partnery, Asociací hotelů a restaurací ČR a Asociací kuchařů a cukrářů ČR novou marketingovou kampaň na podporu projektu propagující tradiční českou gastronomii Czech Specials. Její součástí je i úprava podmínek certifikace a nová recertifikace restaurací zaregistrovaných pod touto značkou.

 

Marketingová kampaň se orientuje zejména na online a tiskovou propagaci, míří nejen na domácí cestovní ruch, ale prostřednictvím zahraničních zastoupení CzechTourism zejména na sousední státy. Nově se také zpracovávají propagační materiály pro odbornou i širokou veřejnost. K tradičnímu produktu Czech Specials přibudou také tři nové specializace, Czech Specials Light propagující lehce stravitelné a zdravé pokrmy, Czech Specials Family cílící na rodiny s dětmi a Czech Specials Regional pro silnější propagaci tradičních regionálních surovin a pokrmů.


Zásadní změny se projeví v úpravě kontrolního systému a certifikačních kritérií. Ta by měla zaručit zvýšení kvality služeb provozovny a zároveň vyšší spokojenosti zákazníka.

„Naším cílem je navýšit počet certifikovaných restauračních zařízení Czech Specials na konci letošního roku ze současných 163 na 250, zároveň ale podstatně zvýšit nároky na kvalitu," uvedl k novým certifikačním pravidlům generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

Na základě nových pravidel by měla restaurace podle Vondrušky dostat certifikát např. v případě, že má stavebně oddělenou kuřáckou část od nekuřácké. Novinkou je také povinné nahlášení Asociacím změnu šéfkuchaře či informace o celém projektu v tištěné podobě v dané restauraci. Certifikace se udělují na tříleté období začínající rokem certifikace.

Kromě povinných certifikačních kritérií vznikla i širší doporučení: Například rozsah jídelníčku by neměl překračovat třicet položek, personál by měl umět hovořit alespoň jedním cizím jazykem, pokrmy by měly odrážet sezónnost surovin a jejich lokální charakter.

„Důležitou složkou kampaně je mediální podpora certifikovaných restaurací a celého projektu. Úspěšná loňská spolupráce agentury CzechTourism se speciálem Toulavé kamery České televize pokračuje letos soutěží o vouchery do certifikovaných restaurací. Projekt získal stálou podporu veřejnoprávních rozhlasových stanic Radiožurnál, Dvojka a regionálního rozhlasového studia v Hradci Králové," říká Pavel Klicpera, ředitel Odboru Mediální komunikace agentury CzechTourism.

 

 

Zdroj: www.ihned.cz

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

18.07.2011 - 10:14:35

REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

20.08.2010 - Jak se loni dařilo pražským hotelům

Společnost Labartt Hospitality ve spolupráci s ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.