GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 15.11.2018, svátek má Leopold
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » BAR

Finále Finlandia Vodka Cup 2011

 

 

Finale Finlandia Vodka Cup 2011Šťastná třináctka poslala do Finska nejlepšího z barmanů


Pořadové číslo dalšího ročníku Finladnia Vodka Cupu, které se konalo 11. ledna v SKI areálu Harrachov, přineslo štěstí Milanu Zalešovi, již podruhé republikovému vítězi každoroční soutěže barmanů. Ten pojede v únoru reprezentovat Českou republiku mezi světovou elitu na mezinárodní finále Finlandia Vodka Cupu do Finska. Odbornou porotu přesvědčil svou šikovností a originalitou svých drinků. Druhé lednové úterý však přilákalo svým programem i další návštěvníky, kteří si soutěž užili z druhé strany ledového baru.


Účast v každoroční soutěži Finlandia Vodka Cup je mezi barmany prestižní záležitostí. To potvrzuje počet zúčastněných. Do letošního ročníku se zapojilo 50 barmanů z celé České republiky, včetně několika účastníků z blízkého Slovenska. Na ledový bar na Harrachovském finále však postavili své drinky jen ti, jejichž přihlášené originální koktejlové recepty porota během loňského podzimu označila za ty nejnápaditější.


Třináctý ročník Finlandia Vodka Cup se konal pod otevřeným nebem a přinesl nevšední kombinace nápadů, originálních spojení ingrediencí i atraktivní podívanou pro přihlížející. Ovšem vítěz mohl být jen jeden. Barmani se předvedli v disciplínách aperitiv, long a quick mix drink, příprava drinku z předepsaných ingrediencí v limitu do 5 minut. V boji o účast na světovém Finále přesvědčil porotu v čele s hlavním rozhodčím Markku Raittinenem, brand ambasadorem Finlandia Vodky, o své výjimečnosti již podruhé Milan Zaleš se svým vítězným drinkem.


Finale Finlandia Vodka Cup 2011„Já jsem strašně rád, že se mi vítězství podařilo obhájit, byl to můj cíl. Dostat se do finále dvakrát za sebou je to úplně nejvíc, co se mohlo stát. Doufám, že se mi podaří ve Finsku umístit líp než vloni, můj cíl je umístění do pátého místa, "sdělil své pocity z vítězství Milan Zaleš.

 

Po celou dobu konání finále barmany se zájmen sledovaly stovky přihlížejících. Návštěvníci Cupu i milovníci sjezdovek se rádi zastavili u ledového baru, nejen podpořit barmany, ale i na vlastní kůži poznat chutě hot drinků. Pro ty ambiciózní byl připraven Beginner Cup - soutěž amatérů, ve které si mohli návštěvníci vyzkoušet, jak se cítí sami finalisté před zraky odborné poroty. Odpoledne bylo zakončeno after party na sjezdovce pod taktovou DJ Luccy.

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

13.01.2011 - 16:37:33

REKLAMA

banner

Nejčtenější články

14.06.2010 - Léto svádí k mámení

I když to venku na léto moc nevypadá, podle kalendáře ...

08.04.2010 - Stát zakázal prodej lihovin ve více než šestilitrovém balení

Vlastní kolek musejí mít nyní také malé "placatice", které dosud ...

04.06.2010 - Jak začít se sushi

Přinášíme osm rad pro všechny kdo se chtějí naučit dělat ...

21.06.2010 - Brambory známé i neznámé

Mezi oblíbené přílohy nejenom v našem kraji určitě patří brambory. ...

05.03.2010 - Se šéfkuchařem u řezníka

Jak vybrat co nejlepší maso, který kus hovězího se bude ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2018 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.