GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 22.05.2018, svátek má Emil
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » BAR

Soutěž Havana Club Cocktail Show nabídla originální exhibici

 

Soutez Havana Club Coctail Show nabidla originalni exhibiciOriginální exhibici nabídl v pražském klubu Roxy třetí ročník Havana Club Cocktail Show 2010. Zúčastnilo se ho osm barmanů, kteří ovládají disciplínu flair bartending, tedy umění bavit hosty manipulací s barmanským náčiním.

 

"Cílem flair bartendingu je namíchat drink elegantně, rychle a zábavně. Je to umělecko-sportovní disciplína, která je doprovázena neobvyklými prvky a téměř akrobatickými výkony," řekl ČTK za pořadatele Tomáš Vrána.

 

Upozornil, že každý účastník musí předvést originální show, jejímž výsledkem je lahodný koktejl. "Donedávna byla v této disciplíně běžná také manipulace s ohněm. Mezinárodní flairbartendingová asociace však podobné prvky kvůli bezpečnostním opatřením zakázala," vysvětlil.

 

Porota hodnotila plynulost, různorodost, originalitu i obtížnost jednotlivých triků. "Jde o schopnost interakce s publikem a hudbou, či choreografii," řekl ČTK porotce Martin Baďha. Upozornil, že trestné body se strhávají za upadnutí lahve, rozbití či nedokončený koktejl. "Důležitá je chuť i ozdoba," řekl.

 

Flair bartending je exhibiční ukázkou barmanské práce. "Pro barmana je však daleko důležitější zbožíznalství, barová psychologie, filozofie pohostinství či mixologie," míní Baďha.

 

Český mistr Jaroslav Janoušek se utkal s dalšími sedmi světovými barmany. V předchozích ročnících této české soutěže s mezinárodní účastí získal první a druhé místo. Mezi jeho nejoblíbenější drinky patří Havana Cubata a z rumů preferuje sedmiletý. "Hosté v tomto drinku cítí bohatou vůni a jedinečnou chuť rumu," vysvětlil.

 

Soutěže se zúčastnili také mistři barmanského umění z Itálie, Rumunska, Polska a Francie. "Jsou to barmani, kteří soutěží v této disciplíně po celém světě. Patří mezi flairbartendingovou špičku," dodal Vrána.

Publikum, které soutěž sledovalo, se mohlo bavit nejen barmanským uměním, ale také žhavými kubánskými rytmy. Zájemci se mohli zúčastnit školy salsy, ke které návštěvníky vyzval taneční soubor Tradicion. Lidé však nezapomínali ani na koktejly. Pořadatelé očekávají, že se na akci vypije až 400 litrů kubánského rumu.

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: ČTK
10.09.2010 - 12:54:47Diskuze k článku
Jméno*
Text*
Kontrola*: 1 plus 2 je
 

REKLAMA

banner

Nejčtenější články

21.01.2010 - Speciální a neobvyklá piva české provenience

Přes určitý pokles v posledním roce stále platí, že Česká republika ...

21.06.2010 - Brambory známé i neznámé

Mezi oblíbené přílohy nejenom v našem kraji určitě patří brambory. ...

05.03.2010 - Se šéfkuchařem u řezníka

Jak vybrat co nejlepší maso, který kus hovězího se bude ...

11.05.2018 - Naši vinaři přivážejí 57 medailí z New Yorku

Moravští a čeští vinaři uspěli na mezinárodní soutěži Great American ...

11.05.2018 - Japonský pivní hit jde na trh v Česku

Když před třemi desítkami let japonská společnost Asahi uvedla na ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2018 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.