GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 30.09.2020, svátek má Jeroným
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » BAR

Mezinárodní soutěž barmanů v Praze bude poprvé mistrovstvím světa

 

ilustrační fotoPo 13. ročnících soutěže barmanů v míchání nealkoholických nápojů Mattoni Grand Drink se letos tato akce změní v první ročník oficiálního mistrovství světa. Dohodla se na tom pořádající společnost Karlovarské minerální vody s Mezinárodní barmanskou asociací IBA, která tento statut udělila. O mistrovský titul se tak utká v říjnu na 25 mistrů šejkrů a chybět nebude ani český reprezentant Petr Vopálenský z Prahy. ČTK to řekl Jiří Bubla z mediální agentury soutěže.


Soutěž Mattoni Grand Drink získala podle generálního ředitele společnosti Karlovarské minerální vody Alessandra Pasqualeho za uplynulých 13 let slušné renomé a byla považovaná za referenční soutěž ve své kategorii. Pro barmany se stala prestižní záležitostí. "Udělení statutu mistrovství světa barmanskou asociací je potvrzením její kvality a zvyšuje to prestiž akce. Současně je to pro nás závazek udržet špičkovou úroveň soutěže i v budoucnu," dodal Pasquale.


Úvodní kolo Mistrovství světa v přípravě nealkoholických koktejlů začne 2. října v poledne v pražském hotelu Four Season a určí tři nejlepší barmany. Ti se o konečné pořadí utkají v Muzeu MHD. S čím do soutěže nastoupí, je tajemství. Podle Vopálenského lze například sledovat odklon od jedovatě barevných koktejlů. "Trendem se stává návrat ke kořenům. K autentickým přírodním složkám, nelépe místně dostupným, podobně jako je tomu v gastronomii," uvedl.


Předchozí ročníky světové soutěže Mattoni Grand Drink hostila už Budapešť, Krakov, Berlín, Riga a Karlovy Vary. V Praze se akce koná už potřetí v řadě. V minulých ročnících nechyběli reprezentanti evropských barmanských velmocí, jakými jsou Portugalsko a Itálie. Přijeli i barmani z Brazílie či Argentiny. Zástupce České republiky v soutěži ale naposledy uspěl v roce 2005, když se soutěžilo v Karlových Varech. Loňské prvenství získal slovinský barman Miro Petrevčič za koktejl Strawberry Mattoni Forever.


Receptura každého soutěžního koktejlu musí být původní. Počet ingrediencí není omezen. Všechny musejí být normálně dostupné. Nápoje by neměly překročit hranici 25 kalorií na 100 mililitrů. Vítěz soutěže si odnese kromě čestných uznání také finanční prémii 10.000 dolarů (zhruba 183.000 korun). Dalších 5000 dolarů (asi 92.000 korun) obdrží národní asociace, jež vítězného barmana vyslala.

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: ČTK
27.09.2010 - 07:13:28

REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

26.12.2009 -

reklama:

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.