GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 30.03.2020, svátek má Arnošt
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » ALKOHOLICKÉ NÁPOJE

Nezávislý výzkum společnosti Dataservis -Volbu nápoje u koncového spotřebitele ovlivňují emoce personálu

 

 

ilustracni fotoV polovině tohoto roku proběhl nezávislý výzkum společnosti Dataservis, který se zaměřil na hodnocení postojů a emoční loajalityk předním značkám nápojů na českém trhu.K měření byl použit světově nejmodernější nástroj měření tzv. NPS (Net PromoterScore). Nejvyšší pozitivní hodnocení v rámci sledovaných lihovin má dle výsledů výzkumu Finlandia Vodka. Tato značka také prokázala prvenství v kvalitě servisuposkytovaného svým zákazníkům.


Cílem výzkumu bylo zjištění, jaké postoje a emoce má prodejní personál ke značkám nápojů, které nabízí hostům a jak může jejich postoj ovlivnit finální výběr konkrétní značky u konzumentů. Respondenty bylaobsluha gastrozařízení v České republice, která svými zkušenostmi a vztahem ke značkám můžejistou měrou ovlivňovat finální výběr i postoje zákazníka k produktu.


„Pro měření emoční loajality jsme použili nejnovější světový nástroj měření, který se odvíjí od toho, jaký stupeň doporučenína škále od 1 do 10 na základě vlastní zkušenosti dotyčný respondent značce přiřadí. Výsledné hodnoty pak ukazují na rozdíl mezi procentem „podporovatelů" a „pomlouvačů" značky, " komentuje výzkum Ing. Marcela Šimková ze společnosti Dataservis, která výzkum zpracovala.


V rámci sledovaných lihovin hodnota NSP pro Finlandia Vodku dosáhla42 %. „To je v celosvětovémbenchmarku hodnoceno velmi vysoce. Jen pro srovnání, hranice nad 50 % je chápána jako excelentní hodnota," komentuje výsledky Ing. Marcela Šimková ze společnosti Dataservis. Z výzkumu dále vyplynulo, že Finlandia Vodku podporuje celkem 56 % všech dotázaných. Tito „podporovatelé" značku označili na hodnotící škále nejvyššími stupni 9 a 10. Oslovené podniky vodkucharakterizovaly jako nositelku dobré chuti a kvality světového formátu s jemnou chutí.


Výzkum se také zaměřil na hodnocení reprezentantů daných značek, i v tomto ohledu předčila Finlandia Vodka ostatní. S jejími obchodními zástupci bylo spokojeno 52 % všech dotázaných. Respondenti uvedli, že s nimi mají pozitivní zkušenosti. Spolupráci s nimi považují za exkluzivní, s aktivní starostí o podnik.


Tato metoda, která také zohledňuje zdůvodnění přiřazeného hodnocení, odkrývá řadu souvislostí. Jako je pozitivní i negativní paměťová stopa a přetrvávající vztah ke značce. Intuice hraje v rozhodování zákazníka důležitou roli, a jak je vidno mnohdy předčí i hospodářská čísla. "Dlouhodobě se snažíme značku budovat tak, aby nedocházelo k nucenému výběru, ale aby na základě kvality produktu a našich služeb podnik sám chtěl s naší značkou pracovat. Jsme si vědomi, že koncového zákazníka nepřesvědčí k výběru sloupec hospodářských výsledků, ale jeho vztah k danému produktu.Proto nás výsledky výzkumu mile potěšily,"sděluje Marek Spálenka, senior brand manažer značky Finlandia Vodka.

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

02.11.2011 - 07:46:31

ALKOHOLICKÉ NÁPOJE
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

26.12.2009 -

reklama:

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.