GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 11.07.2020, svátek má Olga
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » ALKOHOLICKÉ NÁPOJE

Slivovice R. JELÍNEK získala zlato v Německu

 


Slivovice R. JELINEK ziskala zlato v NemeckuLikérka RUDOLF JELÍNEK získala v květnu v anonymním testování Německé potravinářské společnosti DLG ocenění pro dva své výrobky. Tříletá zlatá slivovice R. JELÍNEK získala zlatou medaili, hruškovice Williams R. JELÍNEK pak stříbrnou. „Testy DLG patří mezi nejuznávanější ocenění v Německu a jsou vysoce respektované v celé západní Evropě,“ říká Martin Déva, ředitel pro export společnosti RUDOLF JELÍNEK.

 

 

Tříletá zlatá slivovice R. JELÍNEK získala zlatou medaili, když ji nezávislá porota DLG udělila 4,78 z maximálně možných pěti bodů. Hodnotila se barva, vůně, čistota a chuť. V dané kategorii bylo celkem anonymně hodnoceno 14 obdobných vzorků, z toho na zlatou medaili dosáhly pouze dva, šest získalo stříbrnou, tři bronzovou a tři vzorky byly z hodnocení pro nesplnění kritérií vyloučeny.

 

 

Hruškovice Williams R. JELÍNEK v tradiční lahvi - budíku - získala v testu DLG stříbrnou medaili se ziskem 4,49 bodů na pětibodové škále. V této kategorii bylo anonymně hodnoceno celkem 43 vzorků, z toho 11 získalo zlatou, 20 stříbrnou, pět bronzovou medaili a sedm vzorků bylo vyloučeno.

 

 

Ocenění smí společnost RUDOLF JELÍNEK pro dané výrobky používat po dva roky od data udělení. Medaile budou v tomto období umístěny na lahvích tříleté zlaté slivovice a hruškovice Williams R. JELÍNEK.

 

 

DLG se v Německu věnuje nezávislému porovnávání kvality potravin a zemědělských výrobků. Vydává také spotřebitelský časopis DLG Test.

 

 

DLG e.V. - Startseite

 

RUDOLF JELÍNEK a.s. je tradiční český výrobce ovocných destilátů, především slivovice. Společnost vznikla v roce 1894. RUDOLF JELÍNEK a.s. je členem skupiny R. JELÍNEK GROUP SE, která je největším světovým výrobcem ovocných destilátů. Do skupiny dále patří společnost R. JELINEK L.A. - S.A. (chilský výrobce ovocných destilátů, zejména hruškovice), největší výrobce ovocných destilátů v Rumunsku S.C. VALCO S.A. a největší výrobce švestkové rakije v Bulharsku VINPROM-TROYAN AD. Společnost RUDOLF JELÍNEK a.s. je držitelem certifikátu IFS Food. V ČR RUDOLF JELÍNEK distribuuje produkty METELKA, Berentzen, Puschkin, Polar, Stroh, Branca a bourbony Evan Williams. Více na www.rjelinek.cz

 

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

18.06.2014 - 00:06:56

ALKOHOLICKÉ NÁPOJE
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

21.10.2008 - IQ tipy pro gurmetský zážitek

Nejchutnější a taky nejdražší jsou jikry vyzy velké, takzvané beluga. ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.