GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 10.04.2020, svátek má Darja
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » ALKOHOLICKÉ NÁPOJE

 Nová továrna Becherovky otevřena

 

Nová továrna Becherovky otevřenaZa účasti ministra zemědělství, ministra pro místní rozvoj, hejtmana karlovarského kraje a primátora Karlových Varů byl slavnostně otevřen nový provoz společnosti Jan Becher - Karlovarská Becherovka, a.s. (JBKB). Nový výrobní areál vyrostl během posledních dvanácti měsíců v Karlových Varech - Bohaticích a kromě výrobní haly o rozloze 1440 m 2 ho tvoří ještě další tři menší objekty. Celková investice do nové továrny přesáhla 100 milionů korun. Ostrá výroba věhlasného likéru by se zde měla rozjet v září.

 

„Při výstavbě jsme kladli vysoké požadavky na výrobní a technologické podmínky pro zachování kvality a chuti Becherovky, dále na prevenci jakýchkoliv nežádoucích vlivů výroby na životní prostředí a samozřejmě na bezpečnost provozu. Továrna je vybavena nejmodernějším protipožárním zařízením, které odpovídá požadavkům největší světové průmyslové pojišťovny FM Global. Všechny parametry našeho nového výrobního provozu tak patří ke světové špičce," uvádí provozní ředitel Vladimír Darebník.

 


Nová továrna Becherovky otevřenaStavba byla zahájena prvními demoličními pracemi 6. června 2009. Základní kámen byl položen 7. července 2009. V současné době probíhá zkušební provoz a testování technologických zařízení. Dodavateli, podílejícími se na výstavbě byly téměř stoprocentně české firmy. K zajímavostem technologického vybavení nové továrny patří automatický řídicí systém, jenž bude řídit chod továrny nejenom z pevného počítače, ale i z mobilní jednotky a umožní tak nepřetržitě sledovat technologické a bezpečnostní parametry nové továrny. Protipožární stabilní hasicí zařízení bude zásobováno z 800kubíkové vodní nádrže pomocí dvou dieselových čerpadel, z nichž každé má výkon až 13.000 l/min.

 

Nová továrna Becherovky otevřenaNovou část areálu firmy tvoří čtyři objekty:
- hlavní výrobní objekt o rozměrech 60 x 24 m,
- stáčecí místo pro líh a ostatní lihové suroviny,
- požární nádrž a stanice dieselových čerpadel pro stabilní hasicí systém,
- retenční záchytná nádrž.

 

„ Becherové šli vždy s dobou a používali nejnovější technologie. My jdeme v jejich šlépějích a stejně jako oni máme neustále na mysli nejvyšší kvalitu likéru. Nový výrobní závod přinese nejen modernizaci a větší efektivitu, ale umožní zvýšení objemu výroby tak, abychom mohli uspokojit rostoucí poptávku po jednom z nejznámějších českých produktů doma a na zahraničních trzích. Zároveň zachováváme postup výroby, původní recepturu, suroviny, chuť i kvalitu Becherovky. Podstatné je i to, že výroba Becherovky i nadále zůstává v Karlových Varech, v místě svého zrodu, a tak zůstane věrná své více jak dvousetleté tradici," řekl k otevření nového provozu generální ředitel JBKB Anthony Schofield.

 

Nová továrna Becherovky otevřenaPozitivními aspekty přesunu výroby do nové továrny v Bohaticích je vyloučení těžké nákladní dopravy z centra města, koncentrace existujících čtyř oddělených částí provozu do jednoho místa, řada pozitivních ekologických a bezpečnostních přínosů a v neposlední řadě i možnost zvýšit v případě potřeby kapacitu výroby až o 40 %. V původní budově v centru města na třídě T. G. Masaryka bude i nadále zachováno Jan Becher Muzeum a reprezentační prodejna společnosti, připomínající historický odkaz rodiny Becherů.

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

29.06.2010 - 10:19:12Diskuze k článku
Jméno*
Text*
Kontrola*: 5 plus 6 je
 

ALKOHOLICKÉ NÁPOJE
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

26.12.2009 -

reklama:
všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.