GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 02.06.2020, svátek má Jarmil
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » ALKOHOLICKÉ NÁPOJE

 Grants whisky získala tři zlaté medaile v prestižních soutěžích

 

 

Grants whisky ziskala tri zlate medaile...Grants whisky opět rozšířila svoji sbírku získaných medailí a na letošním ročníku soutěží Wine and Spirits Competition (IWSC) a International Spirits Challenge (ISC) se opět postavila na nejvyšší stupeň vítězů. Zlatou medaili obdržela varianta Grants 25 Year Old, Grants 12 Year Old a Grants Ale Cask Finish.

 


Grants whisky je nejstarší skotská míchaná whisky, která se vyrábí podle původní receptury v rodinné palírně již po 5 generací. Stále se používá stejný recept, který byl před více než 100 lety vytvořen zakladatelem palírny Williamem Grantem. Dozor nad celým portfoliem skotských whisky, které neustále sklízí ceny v nejrůznějších soutěžích, drží vrchní master blender pan Brian Kinsman. Brian je teprve šestý master blender v historii whisky Grants.

 

 


„Velmi nás těší, že rodina Grants whisky je i nadále uznávána mezi odborníky. Ve městě Girvan proto pozvedáme číši a připíjíme na vřelé přijetí našeho posledního člena - Grants whisky 25 Year Old," říká master blender Brian Kinsman.

 

 


Grants 25yoGrants 25 Year Old byla na světový trh uvedena v roce 2010. Sto let poté, co zeť Williama Granta Charles Gordon vyrazil s Grants whisky na rok dlouhou cestu do světa, kde se díky jeho úsilí stala whisky fenoménem. Tato jedinečná receptura, která se prodává v exkluzivních prodejnách a v Duty Free na vybraných světových letištích za 145 liber, obsahuje 25 druhů whisky ze všech regionů Skotska a řadí se mezi nejstarší a nejcennější artikly tohoto lihovaru.

 

 


International Wine & Spirit Competition byla založena v roce 1969 a je první soutěží tohoto druhu na mezinárodní scéně. Jejím cílem je podporovat kvalitu a znamenitost nejlepších světových vín, destilátů a likérů. Hodnocení je dvoustupňové - ochutnávání vzorků naslepo, po kterém následuje chemická a mikrobiologická analýza. Všechny vzorky jsou hodnoceny dle daných kritérií. Výsledkem letošního ročníku je ocenění Grants whisky 25 Year Old zlatou medailí.

 

 

Grants_whisky_ale_caskThe International Spirits Challenge jako každý rok, i ten letošní šestnáctý, podporuje jedinečnou kvalitu lihovin a je jednou z nejuznávanějších soutěží na světě. Ta je založena na pečlivém a nezávislém hodnocení několika odborníků v různých kategoriích a slouží k podpoře výroby vysoce kvalitních lihovin. Letošní rok byla ve své kategorii oceněna také Grants 12 Year Old a Grants Ale Cask Finish zlatou medailí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

19.08.2011 - 22:08:15

ALKOHOLICKÉ NÁPOJE
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

20.08.2010 - Jak se loni dařilo pražským hotelům

Společnost Labartt Hospitality ve spolupráci s ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.