GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 23.10.2018, svátek má Teodor
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

Habánské sklepy získaly pro svoje „Cuvée 1614" cenu Jindřicha Ševčíka

 

 

Cenu prebira ing. Josef Vozdecky z rukou majitelu vinarstvi Galant, kteri ji ziskali v predchozim roceCuvée 1614 je víno krásné rubínové barvy s poměrně bohatou ovocnou vůní připomínající divoké třešně, v pozadí jemně kořenité s nádechem dřeva. Chuť je středně plná, harmonická s dobře zapracovaným taninem a příjemnou kyselinkou, příjemná, dlouhá dochuť pěkně dokresluje ovocně kořenitý charakter tohoto vína. Cuvée 1614 je servírováno k výraznějším úpravám vepřového masa, jemné úpravě zvěřiny či skopového, vynikající v kombinaci se sýry s ušlechtilou bílou plísní na povrchu.

 


Cena Jindřicha Ševčíka byla tomuto vínu udělena pro jeho mimořádné postavení mezi červnými víny původem z České republiky. Cenu uděluje skupina odborných žurnalistů nejlépe hodnocenému tuzemskému vínu, vybranému z kandidátů, které navrhují jednotlivý respondenti. Význam „Ceny stejného jména" tkví především v každoročním ocenění poctivé práce tuzemských vinařů a oživení vzpomínky na báječného člověka.


Jindřich Ševčík byl zapálený vinař, vnímavý šlechtitel révy se zajímavými výsledky a dlouholetý pracovník ÚKZUSu ve Znojmě. Především ale vzácný člověk, úžasný kamarád a veselý společník, který se uměl radovat ze života.


Cena vznikla rok po Jindřichově tragickém odchodu. Tehdy bylo nejlépe umístěné víno tuzemské provenience v soutěži Cena odborného tisku při veletrhu Víno & Destiláty dedikováno jeho památce. Později byla udělována nejlepšímu domácímu vínu, které prošlo sloupkem rubriky víno v týdeníku EURO. Od roku 2008 je samostatnou aktivitou skupiny odborných žurnalistů.


Výtvarné ztvárnění ceny - keramickou plastiku „veselého života vinařského" pořídil a pořadatelům ceny nezištně poskytl Ševčíkův přítel, akademický sochař a keramik Alexander Walter.

 

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

30.01.2012 - 13:49:31

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

14.06.2010 - Léto svádí k mámení

I když to venku na léto moc nevypadá, podle kalendáře ...

21.01.2010 - Speciální a neobvyklá piva české provenience

Přes určitý pokles v posledním roce stále platí, že Česká republika ...

21.06.2010 - Brambory známé i neznámé

Mezi oblíbené přílohy nejenom v našem kraji určitě patří brambory. ...

14.09.2011 - Calvados - pálenka s historií

Calvados je typickým francouzským destilátem. Vyrábí se destilací zkvašeného jablečného ...

05.03.2010 - Se šéfkuchařem u řezníka

Jak vybrat co nejlepší maso, který kus hovězího se bude ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2018 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.