GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 02.04.2020, svátek má Erika
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

 

Šampionem Národní soutěže vín - velkopavlovické vinařské podoblasti se stal Sauvignon, pozdní sběr 2011 z Vinařství Proqin Velké Němčice

 

 


Sampionem Narodni soutete vin - velkopavlovicke vinarstke podoblasti se stal Sauvignon, pozdni sber 2011 z Vinarstvi Proqin Velke NemciceSauvignon, pozdní sběr 2011 z Vinařství Proqin Velké Němčice z vinice v trati Punty se stal Šampionem Národní soutěže vín velkopavlovické vinařské podoblasti. Toto víno se zároveň stalo vítězem kategorie bílých suchých a polosuchých vín. Národní soutěž vín, nejvyšší soutěž vín v České republice, je realizována za finanční podpory Vinařského fondu.

Z bezmála pěti set vzorků vín vyrobených z hroznů s původem ve velkopavlovické vinařské podoblasti vybralo deset odborných komisí ve dnech 25. a 30. května kromě Šampiona také vítěze jednotlivých kategorií, nejlepší kolekci a nejlépe bodovaným vínům udělilo medaile.


„Vítězný Sauvignon má intenzivní zelenožlutou barvu. Ve vůní a chuti se snoubí intenzivní tropické aroma po kiwi, drobném ovoci jako angrešt a v pozadí je charakter vína podbarven mučenkovými tóny. Víno je expresivní s příjemnou kyselinkou, která povzbuzuje k dalšímu pití," přiblížil Šampiona Ing. Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra a vedoucí odborných komisí.


Šampion a vítězové kategorií:


Kategorie A - bílá vína suchá a polosuchá
• Šampion a vítěz kategorie: Sauvignon - pozdní sběr 2011 z Vinařství Proqin s.r.o. z Velkých Němčic, který je zároveň Šampionem soutěže
Kategorie B - bílá polosladká
• Vítěz kategorie: Sauvignon - výběr z hroznů 2011 z Vinařství U Kapličky ze Zaječí
Kategorie C - sladká vína
• Vítěz kategorie: Chardonay - slámové víno 2009 z Vinařství Oldřich Drápal z Brna
Kategorie D - růžová vína
• Vítěz kategorie: Cabernet Moravia - ROSÉ - pozdní sběr 2011 z Vinařství Josef Dufek ze Svatobořic-Mistřína
Kategorie E - červená vína
• Vítěz kategorie: Frankovka, pozdní sběr 2011 z Vinařství Kubík z Velkých Bílovic
Kategorie F - sekty s.o.
Vítěz kategorie: Louis Girardot brut - jakostní šumivé víno s.o. 2008 společnosti BOHEMIA SEKT, s.r.o. ze Starého Plzence


Nejlepší kolekce: PATRIA Kobylí a.s.


Odborná komise na základě dosažených bodů také udělila 29 zlatých, 87 stříbrných a 29 bronzových medailí, které najdou spotřebitelé na lahvích oceněných vín.


Do finální soutěže - Salonu vín - národní soutěže vín 2013 vín bylo nominováno z velkopavlovické vinařské podoblasti 331 vín, která se utkají s nejlepšími víny mikulovské, slovácké a znojemské vinařské podoblasti a víny z vinařské oblasti Čechy o postup do finále a titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.


Nejdůležitějším dnem Národní soutěže vín - velkopavlovické vinařské podoblasti bude ale pro veřejnost až sobota 9. června, kdy se od 13 hod. představí všechna hodnocená vína na výstavě ve velkopavlovické sokolovně (Hlavní 1, velké Pavlovice). Veřejnost tak bude mít příležitost nejen ochutnat Šampiona, vítěze kategorií a medailisty, ale také porovnávat své dojmy z prezentovaných vín s názory odborných komisí.


„Výstava Národní soutěže vín nabídne veřejnosti skutečně reprezentativní vzorek vín vyráběných na Velkopavlovicku, včetně všech jejich charakteristických rysů daných polohou, půdou, podnebím, ale i postupy našich vinařů. Kdo chce poznat vína Velkopavlovicka v jeden den na jednom místě, má k tomu letos tuto jedinou příležitost," pozval na výstavu za pořádající občanské sdružení Forum Moravium ing. Zdeněk Karber, místostarosta Velkých Pavlovic.


Velkopavlovická vinařská podoblast je krajina s členitým reliéfem, která severně od Velkých Bílovic stoupá do kopců Hustopečské pahorkatiny a pak v úrodných rovinách pozvolna klesá až k Brnu. Patří k nejslunnějším a nejteplejším místům České republiky, a proto se proslavila mimořádnými červenými víny, zejména Svatovavřineckým a Frankovkou. V severní části se daří také bílým odrůdám - Veltlínskému zelenému, Rulandskému šedému, Tramínu červenému, Pálavě a Muškátu moravskému.

 

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: WineOfCzechRepublic
05.06.2012 - 06:41:59

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

26.12.2009 -

reklama:
všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.