GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 11.07.2020, svátek má Olga
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

Moravská růžová vína se prosazují v celosvětové konkurenci

 

 

 

ilustracni fotoSezona moravských a českých růžových vín je právě v plném proudu. Dobrým vodítkem pro výběr kvalitního růžového může být ocenění z různých prestižních mezinárodních soutěží. Moravská a česká vína se stále více prosazují v celosvětové konkurenci a přivážejí čím dál častěji cenné kovy. Jen letos si už na mezinárodním poli stihla moravská a česká růžová vysloužit 18 medailí.


Jen od ledna letošního roku bodovalo v mezinárodní konkurenci růžových vín Vinařství Hort, které získalo celkem šest medailí, a to na na Jarovínu 2012 a nedávno také na Le Mondial du Rosé v Paříži. Jiří Hort přivezl z Francie stříbro za Francesku, pozdní sběr 2011, Pinot Noir, pozdní sběr 2011 a Zweigeltrebe, pozdní sběr 2011. Franceska a Zweigeltrebe mu získaly zlato také na Jarovínu, kde navíc uspělo i jeho Svatovavřinecké, kabinet 2011.


V růžovém ale nezůstávají pozadu ani další vinaři. Vinařství Bzenec přivezlo zlaté medaile též z Le Mondial du Rosé, a to za André, pozdní sběr 2011 a Frankovku, pozdní sběr 2011. Vinařství Volařík bodovalo také dvakrát. Stříbro mu získala na Le Mondial du Rosé Frankovka, pozdní sběr 2011 a Cabernet Moravia, pozdní sběr 2011 mu vyhrál dokonce nejvyšší ocenění - titul Championa na Jarovínu 2012.


Další stříbrné medaile z letošní dubnové soutěže Le Mondial du Rosé přivezli také Vinařství Mikrosvín Mikulov za Rulandské modré, pozdní sběr 2011, Vinařství U Kapličky za Frankovku klaret, pozdní sběr, 2011 a Znovín Znojmo za Cabernet Sauvignon, 2011. Z Jarovínu přivezli zlaté medaile Bronislav Vajbar za Cabernet Moravia, pozdní sběr 2011 a Jan Stávek za Lokus rosé, likérové víno 2008.


Na letošním Vinalies Internationales se v růžových vínech prosadilo Vinařství Horák s Zweigeltrebe, pozdní sběr 2011, které mu vyhrálo stříbrný kov. Na květnové soutěži Concours Mondial de Bruxelles zabodoval Vladimír Tetur a získal stříbrnou medaili za Merlot, pozdní sběr 2011. Stejné víno mu vyhrálo bronz na londýnském Decanteru v minulých dnech.


„Růžová vína jsou vždy specifická pro daný region. Vzhledem k tomu, že Česká republika disponuje vynikající geografickou polohou, je jasné, že moravská a česká růžová vína mají ty nejlepší předpoklady být součástí světové špičky. Považujeme proto za důležité podpořit růžová vína i marketingově. Myslím, že dnes již čtyřletá podpora ze strany Vinařského fondu ČR se, jak je vidět, začíná vyplácet a tomu jsme samozřejmě rádi," říká ing. Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu ČR.

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

07.06.2012 - 14:35:07

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

21.10.2008 - IQ tipy pro gurmetský zážitek

Nejchutnější a taky nejdražší jsou jikry vyzy velké, takzvané beluga. ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.