GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 11.07.2020, svátek má Olga
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

Po evropských úspěších ocenili moravská vína také v Kanadě

 

 

Po evropskych uspesich ocenili moravska vina take v Kanade Po letošních mimořádných úspěších na evropských soutěžích slaví moravští vinaři i za oceánem. V uplynulých dnech se již počtvrté zúčastnili prestižní soutěže Sélections Mondiales des Vins Canada, ze které si v silné konkurenci vín z celého světa vezou dvanáct medailí. Účast našich vín organizačně zajistilo Národní vinařské centrum a finančně podpořil Vinařský fond.


Hned dvě zlaté medaile z celkových šesti si odnesla společnost Znovín Znojmo, a.s., za Tramín červený, výběr z bobulí 2011 a Ryzlink rýnský, ledové víno 2009, ke kterým přidala také jednu stříbrnou (Muškát moravský, výběr z hroznů 2011). Další zlaté medaile putují do vinařství Víno Hort, s.r.o. (Frankovka rosé, pozdní sběr 2011), které získalo navíc ještě dvě stříbrné (Merlot rosé, pozdní sběr 2011 a Pinot Noir rosé, pozdní sběr 2011). Zlatá medaile putuje také do společnosti Vinselekt Michlovský, a.s. (Ryzlink vlašský, pozdní sběr 2010), Vinařství u Kapličky, s.r.o. (Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2011) a Ampelos, ŠSV Znojmo, a.s. (Kerner, výběr z hroznů 2011). Další stříbrné si z Kanady vezou ještě Habánské sklepy, s.r.o. (Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2011), Vladimír Tetur (Rulandské šedé, výběr z hroznů 2011) a Vinařství Mikrosvín Mikulov, a.s. (Kerner, pozdní sběr 2010).


„Zajímavá jsou další a další ocenění pro moravská růžová, která jsou v posledních letech na vzestupu jak kvalitou, tak pestrostí nabídky spotřebitelům. Vedle Svatomartinských vín jsou naše růžová jednoznačným a pozitivním trendem podporující dobré jméno našeho vinařství čím dál častěji nejen doma, ale také ve světě," poznamenal k cenným medailím ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

„Opravdové Mistrovství Severní Ameriky, a to ze všech pohledů. Skvělá organizace, v porovnání s loňským rokem jsem zaznamenal zvýšenou kvalitu soutěžních vzorků, což úspěch moravských vín ještě umocňuje. Vína dostala daleko víc prostoru nejen pro samotné hodnocení, ale hlavně pro následné diskuze v rámci jednotlivých komisí, kde v drtivé většině vítězil finální soulad všech, v prvních chvílích někdy různých názorů, ve prospěch vína. Cesta na kanadský trh je dlouhá a složitá, ale úspěch a medaile z tak prestižní soutěže, jakou je Sélection Mondiales des Vins, otevírá dveře i pro mnohá jednání vinařů se zákazníky nejen v rámci České republiky, ale i ze zahraničí" komentoval medailové úspěchy našich vinařů Miroslav Majer ze společnosti Vinselekt Michlovský, který se soutěže přímo účastnil jako člen mezinárodní jury.


Sélections Mondiales des Vins Canada, největší mezinárodní vinařská soutěž na severoamerickém kontinentu, je specifická tím, že ocenění na ní výrazně usnadní úspěšným vínům vstup na kanadský trh. Ten je totiž ovládaný vždy jen jediným licencovaným monopolem pro každou provincii a mimo síť jeho prodejen zde není možné alkoholické nápoje koupit. Takové přímé napojení na obchodní kanály pak přivádí do soutěže i ty nejvěhlasnější světové značky, které se na jiných soutěžích zpravidla tolik neprezentují, aby případným neúspěchem neohrozily pracně vybudovanou prestiž.

 

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

14.06.2012 - 11:16:35

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

21.10.2008 - IQ tipy pro gurmetský zážitek

Nejchutnější a taky nejdražší jsou jikry vyzy velké, takzvané beluga. ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.