GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 14.08.2020, svátek má Alan
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

Vína z Moravy převálcovala konkurenci na mezinárodní soutěži vín ve Slovinsku

 

 

Vina z Moravy prevalcovala konkurenci na mezinarodni soutezi vin ve SlovinskuZ šesti titulů Championa na mezinárodní soutěži vín VINOFORUM 2012 získali moravští vinaři hned tři, a to ty nejprestižnější. Vinařství Josef Valihrach získalo titul Championa za nejlepší bílé suché víno (Sauvignon šedý 2009) a nejlepší bílé sladké víno (Rulandské šedé 2007). Nejlepším červeným suchým vínem soutěže bylo vyhlášeno Rulandské modré 2009 vinařství LIVI, s. r. o. Společnou prezentaci moravských a českých vín organizačně zajišťovalo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.


Jednadvacátý ročník VINOFORA se opět vrátil do slovinského Mariboru, kde ve dnech 21. a 22. června hodnotily odborné komise vína ze střední Evropy. Do soutěže bylo přihlášeno 327 vzorků vín 111 vinařů a vinařských firem z osmi evropských zemí (Rakousko, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Chorvatsko, Česká republika, Slovensko a Slovinsko).


Celkem si moravští vinaři vezou z Mariboru 28 medailí, 5 zlatých, 20 stříbrných a 3 bronzové. Velkou zásluhu na celkově vynikající prezentaci moravských a českých vín má vinař Josef Valihrach, který získal s oběma tituly Championa za Sauvignon šedý 2009 a Rulandské šedé 2007 také zlaté medaile. Porota navíc ocenila ještě dalšími dvěmi zlatými jeho Rulandské bílé 2009 a Neuburské 2008 a stříbrnou medailí také Cabernet Sauvignon 2007.


"Kdo by se neradoval z takové úrody medailí na mezinárodní soutěži? Sauvignony mám moc rád, a tak mne těší, že vyhrál Sauvignon šedý, poměrně vzácná odrůda a ještě k tomu z našeho vinařství," těšil se z úspěchu Josef Valihrach.


Po třech stříbrných medailích získalo také vinařství LIVI, s. r. o., za Rulandské modré 2009 (zároveň Champion červených vín), Sauvignon 2010 a Hibernal 2010. Vinné sklepy Lechovice si vezou zlatou medaili za Cabernet Sauvignon 2007 a stříbrné za Sauvignon 2011 a Tramín červený 2011. Vinařství U Kapličky si vysloužilo tři stříbrné medaile za Pálavu 2011, Muškát moravský 2011 a Rulandské bílé 2011. Ve Slovinsku se neztratily ani naše sekty, když společnost Bohemia Sekt, s. r. o., získala tři stříbrné medaile za Bohemia Sekt Louis Girardot brut 2008, Bohemia Sekt Prestige demi sec 2009 a Bohemia Sekt Prestige rosé brut 2010.


„Na letošním VINOFORU se ukázal obrovský posun v kvalitě moravských a českých vín za posledních několik let. Zatímco ještě před řekněme deseti lety patřila naše vína ve středoevropském regionu mezi širší špičku, dnes už se řadí mezi špičku absolutní, jak koneckonců ukázalo také naše letošní vystoupení v Mariboru," komentoval dosud největší úspěch našich vín na soutěži VINOFORUM ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které účast vín z České republiky zajišťovalo.


VINOFORUM patří mezi putovní soutěže vín a v minulosti jej opakovaně hostilo Slovinsko, Slovensko, Chorvatsko, Česká republika, Rakousko a Polsko. Soutěž si klade za cíl každoročně porovnávat kvalitu vín středoevropského regionu se zbytkem světa a dále šířit kulturu vína nejen v oblastech tradičně spjatých s jeho výrobou.

 

 

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: WineOfCzechRepublic
10.07.2012 - 06:59:16

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

26.12.2009 -

reklama:
všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.