GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 14.08.2020, svátek má Alan
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

Moravští vinaři získali na dvou  prestižních světových soutěžích 125 ocenění

 

 

 

Moravsti vinari ziskali na dvou  prestiznich svetovych soutezich 125 oceneni

Během minulého týdne proběhly hned dvě prestižní mezinárodní soutěže vín, kterých se účastnili také zástupci moravského a českého vinařství. Soutěže Concours Mondial de Bruxelles a Decanter World Wine Awards vynesly našim vinařům 125 medailí a diplomů, čímž moravské a české vinařství opět potvrdilo špičkovou kvalitu zcela srovnatelnou s nejlepší světovou konkurencí. Společnou prezentaci moravských a českých vín organizačně zajišťovalo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

 

Putovní soutěž Concours Mondial de Bruxelles, která se letos konala v Bratislavě, přinesla moravským vinařům 7 zlatých a 18 stříbrných medailí. V Londýně se na soutěži Decanter World Wine Awards prosadili vinaři 5 stříbrnými a 42 bronzovými medailemi a 53 diplomy.

 

„Concours Mondial de Bruxelles patří díky svému propracovanému systému mezi špičku v hodnocení vín, a ocenění od náročných porotců jsou proto velmi cenná. V porotě zasedají jak enologové, sommelieři, tak i novináři z celého světa. Vedle toho medaile a ocenění z největší soutěže vína na světě - Decanter World Wine Awards mohou těšit úspěšné vinaře zejména díky tomu, že se výjimečnou kvalitou dokázali prosadit mezi více než 14 000 konkurenty ze všech koutů světa," komentoval ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

 

Na Concours Mondial de Bruxelles byli neúspěšnější:

 

* Vinařství Josef Dufek: zlaté za Rulandské šedé, výběr z hroznů 2012 a Tramín červený, výběr z hroznů 2012 a stříbrná za Sylvánské zelené, pozdní sběr 2012

 

* Vinařství Vladimír Tetur: zlaté za Sauvignon 2012 a Rulandské šedé 2012

 

* Vinařství Petr Skoupil: zlatá za Hibernal, výběr z hroznů 2011 a stříbrné za Cabernet Sauvignon, pozdní sběr 2009, Frankovku, výběr z hroznů 2011 a Veltlínské zelené, kabinetní víno 2011

 

* Château Valtice: zlatá za Dornfelder, výběr z hroznů 2012

 

* Vinařství Čech: zlatá za Rulandské šedé, pozdní sběr 2012

 

Na Decanter World Wine Awards dosáhli největších úspěchů:

 

* Vinařství Tomáš Krist: 2 stříbrné a 6 bronzových medailí a 5 diplomů

 

* Zámecké vinařství Bzenec s.r.o.: 1 stříbrná a 1 bronzová a 4 diplomy

 

* ZNOVÍN ZNOJMO, a. s.: 1 stříbrná 2 bronzové a 2 diplomy

 

* Nové Vinařství, a. s.: 3 bronzové a 4 diplomy

 

* Vinařství Josef Dufek: 2 bronzové a 4 diplomy Concours Mondial de Bruxelles (www.concoursmondial.com)

 

Soutěž se konala poprvé v roce 1994 v Bruggách, kdy se hodnotilo „pouze" 861 vzorků. V následujících letech se hodnocení konalo v Bruselu a dalších městech Belgie. Už tehdy se z Concours Mondial de Bruxelles stala jedna z nejprestižnějších světových soutěží vín, přesto se v roce 2006 organizátoři rozhodli ještě více posílit její mezinárodní charakter a přesunuli hodnocení z Belgie do významných evropských měst. Začalo se v Lisabonu, následoval Maastricht, Bordeaux, Valencie, Palermo, Lucemburk, Guimarāes, letos Bratislava a příští rok opět Brusel. Letošního ročníku Concours Mondial de Bruxelles se zúčastnilo 8200 vzorků vín z 50 zemí, které hodnotilo na 305 porotců, což jen podtrhlo pozici soutěže na špičce hodnocení vín. Do odborné jury se letos zapojil také rekordní počet hodnotitelů z České republiky. Mezi deseti porotci zasedli zástupci vinařů, vinařských institucí a novinářů.

 

Decanter world wine awards (www.decanter.com)

 

Soutěž vznikla v roce 2004, a letošním ročníkem tak slaví deset let své existence mezi nejprestižnějšími a největšími soutěžemi vín na světě. Letos e soutěže zúčastnilo 14 362 vín z 52 zemí světa, které hodnotilo 279 nejlepších světových sommelierů. Ocenění našich vinařů na Decanter World Wine Awards jsou důležitá zejména z hlediska jejich postavení nejen na britském trhu. Je to také signál pro další naše výrobce, aby se neostýchali více prezentovat na mezinárodních soutěžích. Jedině ve vysoce konkurenčním mezinárodním srovnání mohou nejlépe dokázat, že patříme k evropské špičce ve všech druzích vín.

 

 

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

27.05.2013 - 08:29:25

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

26.12.2009 -

reklama:
všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.