GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 04.08.2020, svátek má Dominik
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

Dva tituly Championa a 50 zlatých medailí

 

 

 

..taková je bilance našich vinařů na mezinárodní soutěži vín na Slovensku pod garancí O.I.V.

 

Letošní již osmnáctý ročník mezinárodní soutěže vín Muvina 2013, který se konal ve dnech 13. - 14. června 2013 v Prešově, přinesl moravským a českým vinařům opět mnoho úspěchů v mezinárodní konkurenci. Celkově si přivezli 53 medailí. Dvě z vín oceněných zlatými medailemi navíc získala titul Champion, a to v kategoriích bílá suchá vína a šumivá vína. Vedle těchto úspěchů získalo dalších 70 vín z české republiky diplom. Účast našich vín organizačně zajistilo Národní vinařské centrum a finančně podpořil Vinařský fond.


 

 

ilustracni foto

 

 

 

 


Titul Champion v kategorii bílá suchá vína získalo Vinařství Valihrach za Hibernal, výběr z hroznů 2012 a Bohemia sekt, a. s. za Chateau Radyně extra brut v kategorii šumivých vín. Vinařství Valihrach, které si odvezlo 4 zlaté medaile, získalo rovněž ocenění za nejlepší kolekci vín. Další čtyři zlaté obdrželo Vinařství Dufek.


„Atmosféra soutěže Muvina v Prešově byla jako vždy velmi přátelská. Naše vína jsou obecně u našich sousedů oblíbená zejména díky své vysoké kvalitě a charakteru blízkému slovenským vínům. Vinaře vždy potěší, když jejich práci oceňují nejen zákazníci, ale také vinařští odborníci v hodnoticích komisích," komentoval ing. Marek Babisz, hlavní sommeliér Národního vinařského centra, který byl letos členem jedné z komisí. V komisích zasedly i další osobnosti moravského a českého vinařství jako například: Radomil Baloun, Josef Valihrach, Michal Rovenský, Božena Valihrachová, Vladimíra Seidlová, Pavel Lacina či Vlastislav Páleník.


Moravští a čeští vinaři letos přihlásili do soutěže celkem 205 vín. Dva vzorky získaly titul Champion, zlaté medaile si odvezlo 50 vzorků, 3 vína získala stříbrné medaile a 70 vín získalo diplom. Celkově se přihlásilo 436 vín a bylo uděleno 7 titulů Champion, 117 zlatých medailí, 10 stříbrných a 145 diplomů.


Soutěži Muvina byl přidělen patronát O.I.V., mezinárodní organizace pro révu a víno, což ji řadí mezi prestižní světové soutěže vín, jakými jsou např. Vinalies Internationales Paris nebo Sélections Mondiales des Vins Canada, kde se už vína z Moravy a vína z Čech letos ukázala v nejlepším světle.

 

 

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

04.07.2013 - 13:10:03

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

26.12.2009 -

reklama:

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.