GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 27.02.2020, svátek má Alexandr
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

Rulandské bílé ze Zámeckého vinařství Bzenec nejlepším vínem soutěže Pinot Blanc du Monde

 


Rulandske bile ze Zameckeho vinarstvi Bzenec nejlepsim vinem souteze Pinot Bland du MondeObrovského úspěchu na prestižní mezinárodní soutěži se dočkalo Zámecké vinařství Bzenec a jeho Rulandské bílé 2011 pozdní sběr, které ovládlo první ročník odrůdové soutěže Pinot Blanc du Monde. Zámecké vinařství Bzenec získalo velkou zlatou medaili, a stalo se tak absolutně nejlepším vínem celé soutěže. Soutěž se konala 12. - 13. dubna ve francouzském Štrasburku.


„Úspěch vína ze Zámeckého vinařství Bzenec je o to cennější, že se dostavil v Alsasku, kde dosahuje tato odrůda opravdu světové kvality. Klade ho to tak na úroveň světových šampionů z prestižních soutěží s obrovskou konkurencí," komentoval další velký úspěch moravského vinařství Miroslav Majer ze společnosti Davinus, který se soutěže účastnil jako člen mezinárodní jury.


Kromě Zámeckého vinařství Bzenec získali moravští vinaři ve Štrasburku dalších 8 zlatých medailí.


Soutěž Pinot Blanc du Monde je součástí přehlídky soutěže Les Grands Concours du Monde, která na nejvyšší úrovni v nabité mezinárodní konkurenci hodnotí nejlepší vína odrůd Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Tramín červený a Sylvánské zelené. Vzhledem k nárokům porotců, kvalitě hodnocení a vysoké konkurenci lze bez velkého přehánění tuto soutěž označit za mistrovství světa vín daných odrůd.


V krátké době jde již o druhý velký úspěch moravského vinařství na prestižní odrůdové soutěži vín. V březnu získal na mezinárodní soutěži vín Chardonnay du Monde ocenění za nejlepší Chardonnay soutěže Josef Valihrach.


„Kvalita moravských a českých vín v porovnání se světovou elitou se stále zlepšuje a zlaté medaile z mezinárodních soutěží už nás tolik nepřekvapují, ale hned dva takto významné úspěchy, tedy absolutně nejlepší vína celé soutěže v jednom roce musí překvapovat i samotné pořadatele největších přehlídek daných odrůd na světě," komentoval zářivou sezónu našeho vinařství ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra.


Téměř ve stejném termínu, 11. - 13. dubna 2014, zabodoval v Bordeaux na další odrůdové soutěži Concours Mondial du Sauvignon Pavel Binder, který získal zlatou medaili za Sauvignon 2013 pozdní sběr.


„Až na takto reprezentativním fóru si člověk uvědomí, kolik různých tváří sauvignonů na světě existuje, jak různé technologie se používají a jak bohatě a různorodě může vyznít víno z této populární odrůdy," komentoval soutěž jeden ze stálých porotců Dr. Luboš Bárta, šéfredaktor časopisu Sommelier.


Soutěže Concours Mondial du Sauvignon se zúčastnilo 751 vín z 21 zemí.

 

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

24.04.2014 - 06:25:57

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

20.08.2010 - Jak se loni dařilo pražským hotelům

Společnost Labartt Hospitality ve spolupráci s ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.