GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 05.07.2020, svátek má Státní svátek - Cyril a Metoděj
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

Vína z České republiky ovládla výstavu Muvina Prešov 2010

 

Vína z České republiky ovládla výstavu Muvina Prešov 2010

Z mezinárodní soutěže vín Muvina 2010, která se konala ve slovenském Prešově, si naši vinaři odváží tři ze sedmi titulů Championa a neuvěřitelných 61 z celkových 152 zlatých medailí. Vína z České republiky tak výstavu Muvina 2010 doslova ovládla.

 

Za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra vyslali moravští a čeští vinaři na soutěž rekordních 219 vzorků, z nichž téměř třetina dosáhla na nějaké významné ocenění. Titul Champion, nejvyšší ocenění soutěže, získala firma Templářské sklepy Čejkovice za sekt Sang Real sekt rosé demi sec classique, Jan Čech z Tvrdonic za Sauvignon ledové víno 2009 a Vinařství Kovacs za Chardonnay výběr z hroznů 2009.

 

„Tento rok naše vína na Slovensku skutečně excelovala. Dle hodnocení poroty složené ze zástupců celé Evropy jsme zde jako celek nenašli konkurenci, čímž se opravdu nemůže pochlubit každý," komentuje vynikající výsledky moravských vín Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra.

 

Dále moravští vinaři získali čtyři z dvanácti velkých zlatých medailí, a to Vinné sklepy Lechovice za Chardonnay pozdní sběr 2008, Rajhradské klášterní za Müller Thurgau pozdní sběr sur lie 2009, Richard Tichý z Hrušek za Pálavu výběr z hroznů 2008 a poslední velká zlatá medaile byla udělena již zmíněnému Chardonnay z Vinařství Kovacs.

 

Vína z České republiky ovládla výstavu Muvina Prešov 2010Kromě titulů Champion a velkých zlatých medailí si i ostatní moravská a česká vína vedla skvěle. Naši vinaři si z Prešova vezou celkem 57 zlatých a navrch 73 čestných stříbrných medailí. Česká republika se tak stala nejúspěšnější zemí jak ve všech oceněních, tak i v celkovém počtu medailí.

 

Do soutěže zaslali své vzorky kromě našich zástupců také vinaři z Argentiny, Portugalska, Itálie, Německa, Španělska, Bulharska, Maďarska, Slovinska a Slovenska (celkem ze 16 zemí), ale nikdo z nich se neprezentoval víny s tak vysokou a vyváženou kvalitou.

 

Soutěži Muvina byl přidělen patronát O.I.V. - mezinárodní organizace pro révu a víno - což ji řadí mezi prestižní světové soutěže vín, jakými jsou Vinalies Internationales Paris nebo Sélections Mondiales des Vins Canada.

 

Kompletní výsledky oceněných vín z ČR naleznete v tabulce pod článkem.

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

24.06.2010 - 14:46:08Diskuze k článku
Jméno*
Text*
Kontrola*: 9 plus 3 je
 

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

21.10.2008 - IQ tipy pro gurmetský zážitek

Nejchutnější a taky nejdražší jsou jikry vyzy velké, takzvané beluga. ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.