GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 25.09.2020, svátek má Zlata
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

Zájem o růžové víno roste, vinaři ho chtějí ještě zvýšit kampaní

 

Zájem o růžové víno roste, vinaři ho chtějí ještě zvýšit kampaníRůžové víno se těší stále větší oblibě Čechů, podle odhadu vinařů jeho loňská tuzemská produkce vzrostla zhruba o třetinu. Zájem o něj má ještě zvýšit kampaň, kterou podobně jako loni Vinařský fond ČR spustí první květnový den na Pražském hradě. Novinářům to dnes oznámili zástupci fondu.


    "Růžové víno není jen módní vlna," řekl dnes znojemský vinař a člen rady vinařského fondu Jiří Hort, který odhaduje, že podíl růžového vína na celkové výrobě se již blíží deseti procentům. Díky chladnějšímu klimatu jsou podle vinařů v Česku ideální podmínky pro produkci růžových vín. V budoucnu by proto podle něj růžové mohlo předehnat červené víno, jemuž patří druhá příčka za vínem bílým.


    Růžová vína především z moravských, ale také českých vinic jsou lehká a přitom chuťově výrazná, chladnější podnebí jim dává větší aromatické spektrum, mocnost a svěžest. Další výhodou je odrůdová rozmanitost, typická pro moravské i české vinařské podoblasti, uvádějí vinaři. Důkazem růstu kvality domácích růžových vín jsou podle vinařů také výsledky mezinárodních soutěží, na nichž tuzemští výrobci loni získali dvojnásobně větší počet ocenění než v roce 2008.


    Svátek růžových vín se stejně tak jako loni uskuteční na prvního máje v prostředí Richterovy vily a Svatováclavských vinic v podhradí Pražského hradu. Návštěvníci budou moci ochutnávat ze široké nabídky růžových vín, vybrané rosé si budou moci na místě také zakoupit. Odborné i široké veřejnosti zde budou představeny také míchané nápoje vyrobené z růžového vína.


    Souběžně odstartuje propagace také na dalších frontách, cílit má zejména na mladou generaci ve věku 20 až 30 let. Kromě webových stránek k ní vinaři proto letos nově využijí také sociální síť Facebook či jeden z největších tuzemských videoserverů Stream.cz.


reklama:


    Růžové víno se vyrábí z hroznů modrých odrůd, nikoliv mícháním bílého a červeného vína, což je často vžitá představa. Rmut obsahující podrcené hrozny se ale na rozdíl od výroby červených vín zbaví slupek a dále se pokračuje jako při výrobě vína bílého, při níž kvasí pouze mošt bez slupek. Vinaři proto často říkají, že rosé svůj život začíná jako červené víno, ale prožívá jako bílé víno.


    Obliba nápoje, který se podává chladnější než bílé víno a také pro svou ovocnou chuť je vhodný jako osvěžující pití zejména v letních měsících, roste i v zahraničí. Ve Francii, která je jeho největším evropským producentem, již předloni růžové víno předstihlo v popularitě víno bílé a zařadilo se v oblíbenosti za víno červené.


    Tuzemská produkce vína se v roce 2008 hlavně díky novým vinícím takřka zdvojnásobila na rekordních 820.000 hektolitrů. Čísla za loňský rok zatím nejsou k dispozici. Vinaři však očekávají kvůli loňskému počasí výrazný pokles množství, ale nadprůměrnou kvalitu produkce. 

 

 

reklama:

 

Hlavní strana   Články od nejnovějšího   Aktuálně   Alkoholické nápoje   Pivo   Víno   Nealkoholické nápoje

 

Káva/Čaj  

Potraviny/Kuchyně  

Technologie/Zařízení   

Hotel/Wellness/Spa  

Restaurace/Inspirace  

Podnikání/Užitečné 

 

 

Akční nabídky

Nové výrobky

Publikace •

Recepty

Kalendář akcí

Inzerce •

Databáze dodavatelů Nápoják

                 

 

 

        

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: ČTK
13.04.2010 - 18:12:27



Diskuze k článku
Jméno*
Text*
Kontrola*: 10 plus 2 je
 

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

26.12.2009 -

reklama:

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.