GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 13.08.2020, svátek má Alena
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

CHAMPIONI 44. Valtických vinných trhů vybráni

 

 

CHAMPIONI 44. Valtickych vinnych trhu vybraniSuperkomise 44. ročníku Valtických vinných trhů oznámila CHAMPIONY v jednotlivých kategoriích: bílá vína: Ryzlink vlašský pozdní sběr, ročník 2010, výrobce Vinařství Volařík; červená vína: Rulandské modré výběr z hroznů 2007, výrobce Ing. Ladislav Musil, Dolní Kounice; zahraniční vína: Chardonnay ročník 2009, Weibau Rainer Schuckert, Poysdorf, Rakousko.CHAMPION bílých vín: Ryzlink vlašský pozdní sběr, ročník 2010, výrobce Vinařství Volařík, Mikulov - ve finále 17 vín


Stručná charakteristika: vůně připomíná čerstvé limetky a citrusy, v chuti pak krásná dlouhá mineralita typická pro tzv. velké pálavské Ryzlinky vlašské


CHAMPION červených vín: Rulandské modré výběr z hroznů 2007, výrobce Ing. Ladislav Musil, Dolní Kounice - ve finále 15 vín (1 klaret)


Stručná charakteristika: nádherná vůně připomínající eukaliptus a čokoládu, kterou víno získalo ležením na barriquových sudech v chuti pak krásně tělnaté víno připomínající hořkou čokoládu a přezrálé višně.


CHAMPION zahraničních vín: Chardonnay ročník 2009, Weibau Rainer Schuckert, Poysdorf, Rakousko - ve finále 6 vín (2 bílá a 4 červená)


Stručná charakteristika: krásné svěží aroma připomínající exotické ovoce v chuti pak dominuje velmi přejemná svěží kyselinka.


V degustační místnosti NVC zasedala také "Komise odborné veřejnosti", která ze 17 bílých a 15 červených vín vybrala pro udělení ceny „Pohár profesora Viléma Krause" víno Chardonay, pozdní sběr, ročník 2010 z Vinařství Kubík, Velké Bílovice


Ocenění vítězům budou slavnostně předána ve Valticích, Ministrem zemědělství ČR, hejtmanem Jihomoravského kraje, prezidentem Agrární komory a dalšími hosty v pátek 6. května na slavnostním zahájení Valtických vinných trhů.


Předseda superkomise Jakub Šebesta hodnotí tento ročník: „Letošní ročník opět potvrdil vysokou kvalitativní úroveň našich vín, ale i perfektní organizaci této nejprestižnější domácí soutěže. Nezávidím jednotlivým hodnotitelům, protože to bylo obrovsky těžké vybrat toho nejlepšího, ale champion může být jen jeden".


Předseda Valtických vinných trhů Antonín Šťastný doplňuje: "Jsem velmi spokojen s výsledky letošní soutěže" a dodává: "Zvyšující se kvalita přihlášených vín dokazuje, že domácí produkce mnohdy předčí zahraniční vína z vinařských velmocí".


Pro milovníky a ctitele dobrých mladých vín se otevřou letošní Valtické vinné trhy v pátek odpoledne 6. května a po celý den v sobotu 7. května; slavnostní zahájení pro vystavovatele a pozvané hosty bude v pátek dopoledne. Četné doprovodné akce ve výstavním areálu obohatí především kulturní program výstavních dnů. Samotné Valtice - hlavní město vína se chystají nabídnout návštěvníkům také další doprovodné akce formou velkého stánkového jarmarku a v sobotu pak budou mít všichni návštěvníci možnost se zapojit do pokusu o překonání českého rekordu v řetězovém přiťuknutí moravským vínem.


Společnost Valtické vinné trhy, Ing. Jan Otáhal


Více na: www.vvtvaltice.cz

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: WineOfCzechRepublic
18.04.2011 - 08:58:49

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

26.12.2009 -

reklama:
všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.