GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 01.04.2020, svátek má Hugo
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

1. května začíná Národní soutěž vín 2011

 

 

ilustracni fotoLetošní ročník Národní soutěže vín, nejvyšší soutěže vín v České republice, začíná v neděli 1. května hodnocením vín s původem ve Velkopavlovické vinařské podoblasti.


Ve Velkých Bílovicích, největší vinařské obci České republiky, zasednou v komisích odborní hodnotitelé a vyberou 247 nejlepších vín s původem ve Velkopavlovické vinařské podoblasti, které pak postoupí do dalších kol Národní soutěže vín, kde budou mít příležitost ucházet se i o titul absolutního šampiona České republiky nebo o umístění v Salonu vín. Kromě postupujících vín bude vyhlášen také titul šampiona Velkopavlovické vinařské podoblasti, medailisté jednotlivých kategorií a nejlepší kolekce vín tohoto kola.


"Pokud budou chtít vinaři postoupit do dalších kol Národní soutěže vín a následně usilovat o uvedení do Salónu vín ČR, je podmínkou účast vín v příslušném kole vinařské podoblasti. Pro vína s původem ve Velkopavlovické vinařské podoblasti je to pak právě tato jedna akce," objasnil podmínky dalšího postupu tajemník Svazu vinařů ČR Martin Půček.


Do soutěže přihlásilo 70 vinařských firem 428 vzorků původem z Velkopavlovické vinařské podoblasti, což slibuje velkou konkurenci a prezentaci značného množství špičkových vín.


„Výsledky si mohou všichni zájemci o prvotřídní moravská vína přijet prověřit už 14. května na výstavu Národní soutěže vín - Velkopavlovické vinařské podoblasti, kde budou mít příležitost vína ochutnávat a porovnávat své dojmy se závěry odborné poroty," uvedl za pořadatele Mgr. Art. Michal Tetur, Velkobílovičtí vinaři o.s.


Nejlepší vína dané podoblasti získají na láhev také známé zlaté, stříbrné a bronzové medaile, podle kterých je poznají spotřebitelé v obchodech a vinotékách, dokud budou stačit zásoby.


Národní soutěž vín bude už 10. června pokračovat hodnocením vín vinařské oblasti Čechy, které pro veřejnost vyvrcholí expozicí přihlášených vín 25. a 26. června v Litoměřicích. Jakmile budou vybrána nejlepší vína jednotlivých vinařských podoblastí, postoupí Národní soutěž vín do prvního už celostátního kola, odkud vzejde užší výběr dvou set nejlepších vín. Z nich ve druhém kole pořádaném v Praze porota vybere absolutního šampiona, tedy nejlepší víno ČR pro daný rok, medailisty v jednotlivých kategoriích, vítěze podoblastí, nejlepší přihlášenou kolekci vín a stovku nejlepších vín pro daný rok, která následně získá čestné místo v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.


Poznámka:
Velkopavlovická vinařská oblast je krajina s členitým reliéfem, která severně od Velkých Bílovic stoupá do kopců Hustopečské pahorkatiny a pak v úrodných rovinách pozvolna klesá až k Brnu. Patří k nejslunnějším a nejteplejším místům České republiky, a proto se proslavila mimořádnými červenými víny, zejména Svatovavřineckým a Frankovkou. V severní části se daří také bílým odrůdám - Veltlínskému zelenému, Rulandskému šedému, Tramínu červenému, Pálavě a Muškátu moravskému.

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

28.04.2011 - 09:35:27

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

26.12.2009 -

reklama:
všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.