GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 09.04.2020, svátek má Dušan
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

Výsledky Národní soutěže vín - oblast Čechy + vinařské akce na příští týden

 

 

nsv_cechyNejlepším vínem v Čechách je Tramín červený z Velkých Žernosek

 


Nejlepším vínem, tedy Šampionem, vinařské oblasti Čechy se v Národní soutěži vín, nejvyšší soutěži vín v České republice, stal Tramín červený, pozdní sběr 2009 z Žernoseckého vinařství, s.r.o. Nejlepším červeným vínem zvolila porota víno Fratava, jakostní 2009 z Lobkowiczkého zámeckého vinařství, s.r.o.


Kromě kategorie bílých suchých a polosuchých vín a červených vín vybírala porota z celkových 57 přihlášených vzorků také nejlepší růžové víno, kterým se stalo Rulandské modré, 2010 z Vinařství v Tróji, nejlepší bílé polosladké víno - Rulandské bílé, pozdní sběr 2007 České zemědělské univerzity v Praze a nejlepší sladké víno - Rulandské šedé, výběr z bobulí 2007 také z Žernoseckého vinařství, které tak zároveň získalo cenu za nejlepší kolekci vín soutěže. 33 nejlépe hodnocených vín navíc postupuje do dalších už celostátních kol Národní soutěže vín, kde se budou ucházet o titul absolutního Šampiona České republiky a umístění v Salonu vín ČR, stovky nejlepších vín pro daný rok vystavené ve státním zámku ve Valticích.

 

nsv_cechy_2

„V Litoměřicích se sešla velmi zajímavá a pestrá sestava kvalitních vín.. Porota tak mohla udělit 5 zlatých, 11 stříbrných a jednu bronzovou medaili. Dle kvality a udělených bodů by bronzových medailí mohlo být dalších 21, ale pro zachování výlučnosti tohoto prestižního ocenění jsou medaile udělovány maximálně 30 % nejlépe hodnocených vín. Výrazná většina přihlášených vzorků tedy uspěla," komentoval vysokou kvalitu vín z vinařské oblasti Čechy Martin Půček ze Svazu vinařů ČR, který Národní soutěž vín za podpory Vinařského fondu pořádá.


Výstava pro veřejnost


Veřejnost bude mít jedinečnou příležitost seznámit se s nejlepšími víny z vinařské oblasti Čechy na vlastní chuťové pohárky už v pátek 24. června od 14 hod. v gotickém hradě v Litoměřicích, kde proběhne výstava soutěžních vín. Za vstupné 30,- Kč + 5,- Kč za každý degustační žeton budou návštěvníci moci ochutnávat a také nakupovat soutěžní vína a porovnávat své názory se závěry odborné poroty. Kromě ochutnávání vzorků účastnících se Národní soutěže vín si mohou návštěvníci také prohlédnout gotický hrad a zavítat zde do expozice českého vinařství.

 

Poznámky:


Národní soutěž vín je ucelený systém hodnocení vín, který má za cíl vícekolově hodnotit vína z České republiky a těm nejlepším umožnit další postup až po závěrečné hodnocení. Toto 2. celostátní kolo Národní soutěže vín určí absolutního Šampiona, vítěze kategorií, nejlepší kolekci a dle podoblastního principu vybere stovku nejlepších vín České republiky pro daný rok. Těchto sto nejlépe hodnocených vín bude následně umístěno v Salonu vín, celoroční degustační expozici ve sklepení státního zámku ve Valticích.


Vinařská oblast Čechy nabízí díky svému rozptýlení na velkém území na svých 630ti hektarech vinic mimořádně rozmanité spektrum půdních a klimatických podmínek, a tedy i množství velmi zajímavých a nezaměnitelných vín. Vinice jsou po Čechách roztroušeny od malebných vinic na mnoha místech Prahy, přes Beroun, Kutnou Horu, Litoměřice a podél Labe od Mělníka až po Ústí nad Labem. Nejvíce se zde daří odrůdám Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé a bílé a z červených vyniká Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Zweigeltrebe a Rulandské modré.

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

15.06.2011 - 07:35:53

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

26.12.2009 -

reklama:
všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.