GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 06.07.2020, svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

První ročník soutěže o nejlepší ledová a slámová vína světa má své vítěze: Česko patří mezi světovou špičku!

 

 

Prvni rocnik souteze...Slavnostním vyhlášením cen pro nejlepší ledová vína se v sobotu večer uzavřel první ročník mezinárodní soutěže ledových a slámových vín IceWine du Monde 2011. Hostitelem soutěže a řady doprovodných akcí nejen pro odbornou, ale i laickou veřejnost byl Lednicko - valtický areál, obec Lednice a město Valtice. Do soutěže bylo přihlášeno 83 vzorků ledových a slámových vín ze 41 vinařství z celého světa. Po jedné velké zlaté medaili dostali vinaři z Kanady a Chorvatska a dvě zůstaly v Česku, jmenovitě ve Vinařství Josef Valihrach.První část soutěže se uskutečnila v pátek 2. 9. a druhé, závěrečné kolo v sobotu, 3. 9. v prostorách lednického zámku. Šestnácti profesionálním degustátorům z Francie, Rakouska, Slovenska a Česka předsedal generální ředitel Světové vinařské organizace (OIV) Federico Castellucci.


Pozadu nezůstala ani ostatní tuzemská vinařství zabývající se produkcí těchto vín. Ta si rozdělila další zlaté a stříbrné medaile. Kompletní seznam všech držitelů ocenění za nejlepší ledová a slámová vína světa je k dispozici na: www.icewine-du-monde.com .


Vyhlášení soutěže na zámku v Lednici se zúčastnili: Jakub Šebesta, prezident soutěže a ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism, Federico Castellucci, generální ředitel OIV, Pavel Krška, ředitel Národního salónu vín a řada dalších hostů. Záštitu nad projektem převzala také předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová.


Pořadatelem soutěže byla Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism, odborným garantem projektu Státní zemědělská a potravinářská inspekce s podporou MMR ČR a MZ ČR, Jihomoravského kraje, Národního vinařského centra, Vinařského fondu ČR, starostů obce Lednice a města Valtice a Střední vinařské školy ve Valticích. Hlavním partnerem akce je velkoobchodní společnost MAKRO Cash&Carry ČR, jenž dlouhodobě podporuje rozvoj českého a moravského vinařství.


Součástí odborného programu IceWine du Monde byl od soboty 3.9. do neděle 4.9. Open Air Festival pro širokou veřejnost odehrávající se v parcích zámku Lednice a zámku Valtice. Program byl zaměřen jak na prezentaci tradičních lidových řemesel, tak na ukázky gastronomie úzce propojené s degustací vína, zábavy pro děti a dospělé a atraktivní soutěže o ceny.

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: WineOfCzechRepublic
06.09.2011 - 09:58:47

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

21.10.2008 - IQ tipy pro gurmetský zážitek

Nejchutnější a taky nejdražší jsou jikry vyzy velké, takzvané beluga. ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.