GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 30.07.2021, svátek má Bořivoj
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

Templářské sklepy Čejkovice  postupují při výkupu hroznů dle zákona

 

 

ilustracni foto
Vinařské družstvo, Templářské sklepy Čejkovice jsou předmětem kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI).


Dne 16. 11. 2010 vydala Státní zemědělská a potravinářská inspekce zprávu o kontrole v Templářských sklepech Čejkovice. Součástí zveřejněné zprávy bylo uvedení, že vinařské družstvo vykupovalo hrozny neznámého původu. Templářské sklepy považují tuto informaci za naprosto nepravdivou. Prohlašují, že u veškerých vykupovaných hroznů, včetně těch jenž byly předmětem kontroly, jsou všechny průvodní doklady stvrzující nákup hroznů v souladu s právními předpisy. V inspekcí zmiňovaném případě výkupů od BJ. VITIS s.r.o. jsou na všech výkupních lístcích uvedena čísla vinic, což je nezaměnitelný a nejspolehlivější údaj pro identifikaci původu hroznů. Templářské sklepy při výkupu v registru vinic a na portále www.eAGRI.cz i v těchto případech zkontrolovaly jak existenci vinic, tak skutečnost, že nedošlo k přečerpání limitu pro výkup. Templářské sklepy tedy pro zaručení pravosti původu hroznů provedly naprosté maximum. Společnost proti opatřením SZPI podala již odpovídající námitky a dále bude hájit svá práva právní cestou.


Postup Státní zemědělské a potravinářské inspekce a zejména zveřejnění nepravdivých informací poškozuje značku Templářské sklepy Čejkovice. Vinařské družstvo se rovněž obává, že se mohlo stát terčem konkurenčního boje na českém trhu. Templářské sklepy Čejkovice proti zveřejnění, uvádění nepravdivých informací a nezákonných postupů ze strany Státní zemědělské a potravinářské inspekce se budou bránit právní cestou v souladu s právními předpisy, platnými v České republice a EU.


Vinařské družstvo jako jeden z největších a nejznámějších producentů vína klade důraz na kontrolu původu hroznů. Všechny výkupy byly ze strany výrobce realizovány v souladu s platnou právní úpravou.

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

18.11.2010 - 10:05:48

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

11.05.2018 - Naši vinaři přivážejí 57 medailí z New Yorku

Moravští a čeští vinaři uspěli na mezinárodní soutěži Great American ...

11.05.2018 - Hibernal z Vinařství Jan Plaček je absolutním vítězem soutěže Festwine

Šampionem čtrnáctého ročníku mezinárodní soutěže vín Festwine se stal Hibernal ...

11.05.2018 - Japonský pivní hit jde na trh v Česku

Když před třemi desítkami let japonská společnost Asahi uvedla na ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2021 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.