GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 30.07.2021, svátek má Bořivoj
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » PIVO

Ležák Budweiser Budvar získal zlato na mezinárodní soutěži v Izraeli

 

 

izrael_bira_diplom_budweiserSvětlý ležák Budweiser Budvar získal zlatou medaili v kategorii ležáků na historicky první mezinárodní pivní soutěži v Izraeli nazvané „BIRA - The Beer International Recognition Awards 2011". Budweiser Budvar zároveň získal i ocenění „Czech Republic Grand Award" pro nejlepší vzorek z České republiky. V soutěži bylo hodnoceno celkem 145 vzorků piva. Kromě piv izraelského původu byla v soutěži zastoupena piva z dalších 8 zemí, mimo jiné z Belgie, Německa nebo Irska. Českou republiku, jednu z pivních velmocí, reprezentovalo celkem 9 značek. Hodnocení piva provádělo 23 odborníků z Rakouska, Velké Británie, Itálie a Izraele. Předsedou poroty byl zástupce České republiky - pan Ing. Josef Tolar, bývalý dlouholetý sládek pivovaru Budějovický Budvar. „Jsme vděčni Josefu Tolarovi, že přijal místo prezidenta mezinárodní poroty a svými bohatými zkušenostmi z mezinárodních soutěží nám pomohl zvládnout všechny těžkosti prvního ročníku," říká Moises Aaron Spak, ředitel soutěže „BIRA" pro styk se zahraničím.


„Věříme, že ocenění v soutěži výrazně pomůže rozvoji našeho exportu do Izraele. V této zemi se totiž loni velmi výrazně - o 47% - zvýšila poptávka po importovaných značkách piva a my chceme tento trend využít," říká Ing. Jiří Pokorný, obchodní manažer Budějovického Budvaru pro Blízký Východ. Spotřeba piva v Izraeli je relativně nízká - pouhých 17 litrů na hlavu a rok - ale popularita tohoto nápoje výrazně stoupá. „Pivo je v posledních 15 letech v Izraeli na prudkém vzestupu. Z původních dvou izraelských značek se na trhu objevily více než dvě desítky izraelských piv a také většina významných světových značek. Lidé se o pivo zajímají, zkoušejí jeho různé chutě a druhy. Vzhledem k našim podmínkám jsou nejoblíbenější evropské typy ležáků, rychle stoupá obliba tmavých karamelových piv," vysvětluje Moises Aaron Spak.


Pro konzumaci alkoholu neplatí v Izraeli žádná zásadní omezení. „Velkou konkurenční výhodou pro export do Izraele je ale to, že naše pivo má košer certifikát," dodává Jiří Pokorný. Budějovický Budvar vyváží do Izraele pravidelně od roku 1995. V posledních letech tam vyváží kolem 1000 hektolitrů světlého i tmavého ležáku Budweiser Budvar ročně.

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

26.10.2011 - 07:02:47

PIVO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

11.05.2018 - Naši vinaři přivážejí 57 medailí z New Yorku

Moravští a čeští vinaři uspěli na mezinárodní soutěži Great American ...

11.05.2018 - Hibernal z Vinařství Jan Plaček je absolutním vítězem soutěže Festwine

Šampionem čtrnáctého ročníku mezinárodní soutěže vín Festwine se stal Hibernal ...

11.05.2018 - Japonský pivní hit jde na trh v Česku

Když před třemi desítkami let japonská společnost Asahi uvedla na ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2021 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.