GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 30.07.2021, svátek má Bořivoj
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » PIVO

Budějovický Budvar letos zvyšuje prodej piva

 

 

 

ilustracni fotoBudějovický Budvar zvýšil za prvních sedm měsíců letošního roku celkový prodej piva meziročně o 10%. Velmi úspěšný byl export, který vzrostl o 15%. V tuzemsku, kde letos působila řada faktorů nepříznivých pro celý pivovarský průmysl, byl dosažen nárůst objemu prodeje o 5%. Prodej vlajkového produktu - světlého ležáku značky Budweiser Budvar - se meziročně zvýšil o 8%. Prodej piva v plechovkách se zvýšil téměř na dvojnásobek a dobře se vyvíjel i prodej letošních novinek v sortimentu - nefiltrovaného kvasnicového piva Budweiser Budvar Cvikl a míchaného nápoje z piva PardálOVO bezové. Prodej cideru značky Somersby vzrostl meziročně dvojnásobně.


České Budějovice, 8. srpna 2013 - Pivovar Budějovický Budvar dosahuje v letošním roce dobrých obchodních výsledků. V období leden až červenec prodal meziročně o 10% piva více. Prodej vlajkového produktu - světlého ležáku značky Budweiser Budvar - vzrostl meziročně o 8%. Díky nové stáčírně plechovek, která byla uvedena do provozu v únoru 2013, došlo ke zvýšení prodeje piva v plechovkách téměř na dvojnásobek. K dobrým letošním výsledkům přispěly dvě i novinky v sortimentu - nefiltrované kvasnicové pivo Budweiser Budvar Cvikl a míchaný nápoj z piva PardálOVO bezové. Prodej cideru značky Somersby vzrostl meziročně na dvojnásobek.


Nárůst prodeje Budějovického Budvaru letos táhl především export, který se zvýšil o 15%. I přes nepříznivé klimatické podmínky na většině hlavních evropských trhů dosáhl Budějovický Budvar nárůstu u řady velkých exportních trhů díky rozšíření distribuce a intenzifikaci obchodu. V tuzemsku byl celý pivovarský průmysl pod tlakem řady negativních faktorů. „Ekonomická nejistota a s ní spojená neochota spotřebitelů utrácet za zbytné položky rodinných rozpočtů, velmi dlouhá zima, chladné jaro i červnové povodně obecně snižovaly tuzemskou poptávku po pivu. Přesto se nám podařilo navýšit prodej v České republice o 5%," říká Ing. Robert Chrt, obchodní ředitel Budějovického Budvaru.

 


I v těchto dnech pracuje pivovar na plný výkon ve třísměnném provozu a k uspokojení objednávek musí zaměstnanci nastupovat v mimořádných víkendových směnách.

 

 

 

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

09.08.2013 - 13:43:08

PIVO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

11.05.2018 - Naši vinaři přivážejí 57 medailí z New Yorku

Moravští a čeští vinaři uspěli na mezinárodní soutěži Great American ...

11.05.2018 - Hibernal z Vinařství Jan Plaček je absolutním vítězem soutěže Festwine

Šampionem čtrnáctého ročníku mezinárodní soutěže vín Festwine se stal Hibernal ...

11.05.2018 - Japonský pivní hit jde na trh v Česku

Když před třemi desítkami let japonská společnost Asahi uvedla na ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2021 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.