GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 13.07.2020, svátek má Markéta
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » PIVO

Na Ladovské vepřové hody za zabíjačkou i uměním!

 


Na Ladovske veprove hody za zabijackou i umenimLetošní pátý ročník Ladovských vepřových hodů láká v sobotu 15. března od 10 do 15 h do Pivovaru Velké Popovice nejen na tradiční vepřovou zabíjačku, ale i mimořádnou ukázku uměleckého řezbářství. Mistr světa v dřevorubeckém sportu Martin Komárek tu před zraky diváků vytvoří sochu kozla, maskota místního pivovaru. Návštěvníci se tak mohou těšit na kumšt řemesla řeznického, dřevořezbářského, ale i kovářského či košíkářského, a především na znamenitou zábavu a poctivé pivo Velkopopovický Kozel.

 

Z řeznického řemesla nebude letos v areálu pivovaru chybět k ochutnávce šunka od kosti, jitrnice, jelítka, klobásky, polévka zvaná prdelačka, sulc, škvarky, tlačenka, ovar, ale ani vyhlášený popovický zabíjačkový guláš, řeznická sekaná a spousta dalších specialit. Bourání vepřového masa a plnění jitrnic a jelit se ujmou firmy Hudera a syn a Řeznictví Vítek. Vůni i chuť zabíjačkových pokrmů doprovodí pekařské produkty od místních výrobců a především pivo Velkopopovický Kozel. Pořadatelem celé akce je tradičně Pivovar Velké Popovice, Obec Velké Popovice a Mikroregion Ladův kraj.

 

Kromě představení řeznického řemesla je pro návštěvníky připraven po celou dobu bohatý program. Od 10:30 hodin se zájemci mohou vydat na prohlídku pivovaru s ochutnávkou nefiltrovaného piva Velkopopovický Kozel a návštěvu živého maskota kozla Oldy. O hudební program se postarají učitelé ZUŠ Velké Popovice a k tanci i poslechu zahraje rock i country pražská hudební skupina Neurol Band.

 

„Zlatým hřebem celého programu se stane ve 13 hodin umělecká show, při níž mistr světa v dřevorubeckém sportu Martin Komárek pomocí motorové pily vyřeže z kusu dřeva sochu kozla, symbol pivovaru a značky. Popovice při této tradiční akci ožívají půvabnou ladovskou poetikou, lidovými zvyky, řemeslnou zručností a především bujarou zabíjačkovou náladou, kterou by si lidé o předjarním víkendu rozhodně neměli nechat ujít," láká na tradiční popovickou slavnost Jaroslav Hacko, manažer Pivovaru Velké Popovice.

 

V rámci doprovodného programu obohatí kolorit masopustního veselí také výstava výtvarných prací ZUŠ Velké Popovice. Završit odpoledne mohou návštěvníci nákupem suvenýrů a praktických dárků v stylovém Kozlím obchůdku. Přilehlá restaurace Kozlovna bude návštěvníkům k dispozici po celý den. Vstup na akci je zdarma.

 

Velkopopovický Kozel letos oslavil úspěch i v rámci prestižní soutěže Zlatý pohár Pivex - Pivo 2014, kde triumfoval hned v několika kategoriích. Kromě absolutní ceny Champion si vysloužil také zvláštní ocenění Privilegium 11 v kategorii jedenáctistupňových piv a nejvyšší příčku obsadil i v kategorii světlých ležáků.

 

 

 

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

18.03.2014 - 21:30:11

PIVO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

21.10.2008 - IQ tipy pro gurmetský zážitek

Nejchutnější a taky nejdražší jsou jikry vyzy velké, takzvané beluga. ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.