GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 15.07.2020, svátek má Jindřich
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » PIVO

PIVEX 2015 zná vítěze, světlý ležák Litovel Premium potvrdil světovou kvalitu

 

 

Litovel, 15. ledna 2015 – Druhá středa nového roku přinesla do brněnského hotelu Voroněž vyhlášení prestižní degustační pivní soutěže PIVEX, kde zápolila lahvová a sudová piva. Mezi 22 zúčastněnými pivovary nechyběl ani tradiční účastník, Pivovar Litovel. Jeho sudový světlý ležák Litovel Premium si připsal zlatý triumf, čímž potvrdil nedávné vítězství na mezinárodní soutěži Evropská pivní hvězda. Kromě něj získaly bronz také tmavé pivo Litovel Dark a pivní mix Černý Citron Nealko.

 

„PIVEX je na české pivní scéně zavedenou soutěží. Náš pivovar se jí účastní tradičně a dosahuje při tom velmi dobrých výsledků,“ podotýká ředitel Pivovaru Litovel Lumír Hyneček. Tento rok je pro litovelské pivovarníky opět znamenitý: světlý ležák Litovel Premium, triumfující ve Zlatém soudku PIVEX 2015, potvrdil listopadový primát z mezinárodní soutěže Evropská pivní hvězda i tzv. zlatý hattrick, neboli zlato ze třech ročníků degustační soutěže České pivo. „Naše Litovel Premium se vyznačuje skvělou pitelností, tedy vlastností, která je výsledkem klasické, neurychlené a přirozené výroby. A oceňují ji nejen odborníci, ale především konzumenti,“ dodává Hyneček.

 

Významným úspěchem jsou pro Litovel dále bronzy pivního mixu Černý Citron Nealko a tmavého výčepního piva Litovel Dark v sekci Zlatý pohár PIVEX 2015. Ty navázaly na loňskou výhru v kategorii nealkoholických míchaných piv a nejlepší kolekci v kategorii světlých ležáků a světlých výčepních piv. Pivovar Litovel patří do holdingu PMS, jehožzástupci, tedy hanušovická Holba a přerovský Zubr, se zaskvěli také. Jmenovitě: pivní mix Holba Horské byliny obdržel zlato, stříbrné medaile si odnesly Zubr tmavý, bronz Zubr Gold.

 

O soutěži Pivex

 

Zlatý pohár Pivex (soutěž lahvových piv) a Zlatý soudek Pivex (soutěž sudových piv) se řadí mezi nejprestižnější degustační soutěže v zemi. Neoznačené vzorky jsou podrobeny anonymnímu posuzování poroty, kterou tvoří zástupci soutěžních pivovarů, Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze a dalších odborníků. Hlavními hodnoticími kritérii jsou chuť, plnost, vůně, říz a hořkost.

 

Pivovar Litovel – tradice trvající již přes 120 let, úcta k poctivému řemeslu, ruční práci a kvalitním surovinám. To jsou hlavní zásady, kterých se dodnes drží pracovníci Pivovaru Litovel, jenž vznikl v roce 1893 jako ryze vlastenecký Rolnický akciový pivovar se sladovnou. Jeho historie je lemována četnými úspěchy a oceněními z mnoha výstav a gastronomických soutěží. Portfolio pivovaru tvoří piva vařená tradičními postupy na předem danou stupňovitost a také pivní speciály či pivní mixy. Spolu s pivovary Zubr a Holba dnes patří Pivovar Litovel do skupiny PMS.

 

Kontakt pro média:

Adéla Nováková

E–mail: adela.novakova@adison.cz

Telefon: 775 047 701

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

19.03.2015 - 11:29:22Diskuze k článku
Jméno*
Text*
Kontrola*: 8 plus 2 je
 

PIVO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

21.10.2008 - IQ tipy pro gurmetský zážitek

Nejchutnější a taky nejdražší jsou jikry vyzy velké, takzvané beluga. ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.