GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 25.09.2020, svátek má Zlata
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » PIVO

Zisk Plzeňského Prazdroje klesl o 1%


Zisk Plzeňského Prazdroje klesl o 1%Ve finančním roce končícím 31. března 2010 dosáhl Plzeňský Prazdroj jako přední český výrobce a exportér piva tržeb z prodeje zboží, vlastních výrobků a služeb ve výši 15,411 mld. Kč. Zisk před zdaněním činil 4,686 mld. Kč.


Tržby z hlavních činností poklesly o 2,5% na 15,411 miliardy Kč, zisk před zdaněním poklesl o 1% na 4,686 miliardy Kč a provozní zisk se pohyboval na úrovni předchozích let.

 

„Plzeňský Prazdroj dosáhl těchto výsledků v obtížných ekonomických podmínkách. Trh ovlivnilo výrazné zvýšení spotřební daně a DPH v lednu i růst nezaměstnanosti. Po několika letech růstu spotřeba na českém pivním trhu již druhý rok po sobě poklesla. Naše hospodářské výsledky odrážejí zaměření Prazdroje na rozvoj portfolia, zejména v prémiovém segmentu vedeném zvětšujícím se podílem značky Pilsner Urquell. Těžili jsme z včasného zavedení Gambrinusu 11° Excelent do rostoucího jedenáctkového segmentu. Naše prémiové portfolio jsme dále posílili re-launchem nealkoholického Birellu, rozšířením variant sladového nápoje Frisco a aktuálně také uvedením pivních speciálů Master v lahvovém balení," říká Doug Brodman, generální ředitel společnosti Plzeňský Prazdroj.

 

V posledním fiskálním roce odvedl na daních 4,4 miliardy Kč* a obrat jeho obchodní spolupráce s dodavateli a výrobci se vyšplhal na 6,2 miliardy Kč, z toho většinu inkasovaly české subjekty. Prazdroj svým působením vytváří v ČR přímo i nepřímo přibližně 36.000 pracovních míst**, ať už pro 2400 zaměstnanců ve třech pivovarech a 13 obchodně-distribučních centrech, nebo zprostředkovaně v dopravě, maloobchodě, pohostinství, jiných službách a zemědělství.

 

Výsledky fiskálního roku odrážejí i pokračující investice do rozvoje českých tradičních značek piv a pivovarů v celkové výši 1,2 mld. Kč. Největším investičním projektem loňského finančního roku bylo dokončení instalace fermentačních tanků v pivovaru ve Velkých Popovicích. Od roku 2000 Plzeňský Prazdroj takto reinvestoval 17 miliard Kč.

 

  
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

10.06.2010 - 13:18:20Diskuze k článku
Jméno*
Text*
Kontrola*: 9 plus 9 je
 

PIVO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

26.12.2009 -

reklama:

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.