GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 30.03.2020, svátek má Arnošt
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » PIVO

88 tisíc nových sklenic Ostravar jde na trh

 

88 tisíc nových sklenic Ostravar jde na trhPivovar Ostravar dnes představil zbrusu nové sklenice, do kterých budou od května hostinští čepovat Ostravar. Zavedení nového pivního skla je součástí procesu inovace značky, která přijde ostravský pivovar na 15 miliónů korun. 

 

Na trh postupně zamíří 88 tisíc půllitrů a třetinových sklenic opatřených novým logem s výraznou siluetou vzpínajícího se koně. Nová série skla Ostravar bude v hospodách a restauracích k vidění od začátku května.

 

Nové pivní sklo Ostravar překvapí moderností a jednoduchostí svých tvarů. Naše nové sklo má komunikovat skutečnost, že přestože je Ostravar tradiční značkou, je zároveň značkou současnou. Je šité na míru našim spotřebitelům,kteří jsou velmi přímočaří a na nic si nehrají, vysvětluje manažer značky Ostravar Michal Útlý.

 

Kromě estetického hlediska jsme se při výběru nových půllitrů zaměřili na ergonomii. Lepší ergonomické vlastnosti nového skla přispějí podle Útlého k vyniknutí výjimečné chuti ostravského piva. Naše nové půllitry jednoznačně přispějí k posílení zážitku z konzumace našeho piva, a o to nám šlo především.

 

Dominantním prvkem na novém pivním skle je inovované logo se vzpínajícím se koněm, které bude ostravský pivovar nově používat. Ke značení sklenic použil Ostravar poprvé ve své více než stoleté historii technologii pískování, říká Michal Útlý.

 

Pískování skla je speciální technika k zušlechtění skleněných výrobků. Brusným materiálem jsou v případě pískování sklenic pivovaru Ostravar jemná korundová zrna. Zajímavostí této tradiční technologie je i to, že proces pískování byl ve světě patentován Benjaminem Tilghmanem přibližně ve stejné době, kdy byl založen ostravský pivovar, tzn. na konci 19. století.

 
 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

30.04.2010 - 15:09:57Diskuze k článku
Jméno*
Text*
Kontrola*: 4 plus 3 je
 

PIVO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

26.12.2009 -

reklama:

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.