GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 20.11.2018, svátek má Nikola
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » PIVO

Znojmo koupilo za 26 milionů korun areál bývalého pivovaru Hostan 


Znojmo koupilo za 26 milionů korun areál bývalého pivovaru     Znojemští zastupitelé dnes schválili odkoupení bývalého areálu pivovaru Hostan od koncernu Heineken. Firma budovy prodala za 26 milionů korun, přestože jej znalec ohodnotil vyšší cenou. Do smlouvy si však dala několik podmínek. Prvních pět let se v areálu může prodávat pouze pivo skupiny Heineken, dvojnásobnou lhůtou si koncern pojistil případnou výrobu piva. O budoucím využití prostor v chráněné městské památkové rezervace rozhodne až studie, řekl dnes ČTK starosta Petr Nezveda.

    Současný pivovar postavilo město počátkem 18. století v sousedství hradu, výrobu zahájil v roce 1720. Pod skupinu Heineken patří od roku 2003. O utlumení či ukončení výroby ve Znojmě se spekulovalo už delší dobu. Výrobu lahvového piva Hostan přesunul Heineken do Starobrna už před pěti lety, loni ve Znojmě ukončil i výrobu piva sudového.

    "Jednou z podmínek Heinekenu je to, že pokud v následujících deseti letech přijde za městem kdokoliv s nabídkou na výrobu piva, má pivovar přednostní právo se k nim vyjádřit. Pokud bude podmínky akceptovat, uzavřeme dohodu s Heinekenem, pokud ne, máme volné ruce," řekl Nezveda. Město si naopak do smlouvy prosadilo podmínku, že 26 milionů Kč za areál může zaplatit až do konce října.

    Koupě pivovaru byla pro radnici klíčová. Pokud by jej získala soukromá firma, mělo by město jen velmi omezené možnosti, jak pro veřejnost zajistit přístup k hradu a ke vzácné rotundě svaté Kateřiny.

    Budoucí využití areálu vzejde podle Nezvedy až ze studie, kterou si město zadalo společně s Heinekenem. Kromě reprezentativní cesty k rotundě by v ní mohly vzniknout restaurace nebo například muzea výroby piva či tradičních znojemských okurek.
 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: ČTK
05.05.2010 - 10:08:25Diskuze k článku
Jméno*
Text*
Kontrola*: 3 plus 3 je
 

PIVO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

14.06.2010 - Léto svádí k mámení

I když to venku na léto moc nevypadá, podle kalendáře ...

08.04.2010 - Stát zakázal prodej lihovin ve více než šestilitrovém balení

Vlastní kolek musejí mít nyní také malé "placatice", které dosud ...

04.06.2010 - Jak začít se sushi

Přinášíme osm rad pro všechny kdo se chtějí naučit dělat ...

05.03.2010 - Se šéfkuchařem u řezníka

Jak vybrat co nejlepší maso, který kus hovězího se bude ...

21.06.2010 - Brambory známé i neznámé

Mezi oblíbené přílohy nejenom v našem kraji určitě patří brambory. ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2018 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.