GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 14.10.2019, svátek má Agáta
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » PIVO

Havlíčkobrodský pivovar začal vařit nealkoholické pivo

 

 

ilustracni fotoMěšťanský pivovar Havlíčkův Brod rozšířil sortiment svých výrobků o nealkoholické pivo. Přistoupil k tomu kvůli rostoucí popularitě tohoto nápoje bez alkoholu. Příprava na zahájení výroby trvala přes rok, sdělil dnes ČTK ředitel Jiří Hušek. Pivovar dosud vařil sedm druhů piv. Loňský výstav se pohyboval kolem 83.000 hektolitrů. Podle předpokladu letošní produkce stoupne asi o dvě procenta.


Pivovar začal vyrábět světlé nealkoholické pivo Rebel. "Na trhu je nyní opravdu velké množství značek piv, ale ne každý pivovar vyrábí své nealkoholické pivo," uvedl Hušek. Další motivací pro rozšíření řady výrobků bylo podle ředitele i to, aby podnik mohl zákazníkům a restauracím nabídnout celý sortiment piv - od nízkoalkoholických přes ležáky po speciály, tmavá i světlá.


Pivovar loni vykázal tržby za prodej vlastních výrobků 110 milionů korun. Letos očekává jejich navýšení o pět procent. Pivovaru se daří zvyšovat hlavně prodej piva v sudech, což je podle Huška pro výrobce výhodnější, než dodávky v lahvích. Havlíčkobrodský pivovar je podle představitelů společnosti jeden z posledních nezávislých výrobců piva v Česku, což je podle nich také jeho výhoda. Pivovaru tak nehrozí, že by doplatil na konsolidaci výrobních kapacit v pivovarských skupinách.


Podle nedávného odhadu Českého svazu pivovaru a sladoven klesne letos výroba tuzemských pivovarů až o 12 procent. Přispělo k tomu zvýšení spotřební daně u piva i dopad ekonomické krize. Nadále však roste poptávka po nealkoholickém pivu, jehož podíl na trhu se již blíží čtyřem procentům. Ačkoliv největší boom má dle odborníků nealkoholické pivo v Česku již patrně za sebou, vaří jej stále více pivovarů. Letos v létě to bylo kolem 25 pivovarů a značky na trhu přibývají.

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: ČTK
11.11.2010 - 16:30:52

PIVO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

08.04.2010 - Stát zakázal prodej lihovin ve více než šestilitrovém balení

Vlastní kolek musejí mít nyní také malé "placatice", které dosud ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

14.06.2010 - Léto svádí k mámení

I když to venku na léto moc nevypadá, podle kalendáře ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2019 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.