GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 19.10.2018, svátek má Michaela
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » PIVO

Sládci Pivovaru Janáček uvaří půlmiliontý půllitr ležáku Kounic

 


pivovar janacekUherský Brod (Uherskohradišťsko) 10. listopadu (ČTK) - Sládci uherskobrodského pivovaru Janáček uvaří v nejbližších dnech půlmiliontý půllitr vídeňského ležáku Kounic, který se zde začal vařit před rokem. Jeho prodej tak předčil naše očekávání o více než 60 procent, řekl dnes ČTK obchodní ředitel pivovaru Tibor Nechala.


Kounic se od klasického piva plzeňského typu odlišuje zejména použitím takzvaného vídeňského sladu, který se skladuje o něco déle za vyšších teplot, a získá tak tmavší zabarvení, uvedl sládek uherskobrodského pivovaru Jaroslav Horehleď. "Od dubna Kounice stáčíme i nefiltrovaného," doplnil.


Spotřebitelé mohou vídeňský ležák ochutnat ve stovce restaurací, především ve Zlínském kraji. Pivovar jej ale distribuuje i na Olomoucko a Slovensko. Již tento pátek jej budou moci ochutnat i zájemci z jiných krajů, a to díky programu Cesta pivních znalců. Do projektu se zapojilo téměř 300 hospod a restaurací z celé České republiky. Každý druhý pátek tak naráží jiné pivo z produkce regionálních pivovarů. Tentokrát se bude čepovat nefiltrovaný Kounic.


"Kounic se vyznačuje jantarově-měděnou barvou a charakteristickou jemně nahořklou, sametově hebkou chutí s oříškovými podtóny a příjemným kořeněným dozníváním," popsal Horehleď.


Pivovar Janáček vaří vedle Kounice i další speciál - čtrnáctku Comenius, silné pivo s výraznou hořkostí a plností s nádechem medu a karamelu, který je v lahvích distribuován i v maloobchodní síti. V té je možné koupit mimo jiné také světlou dvanáctku Janáček Extra, která si nedávno odvezla stříbrnou medaili ze soutěže Pivo České republiky 2010.


Pivovar Janáček vybudoval v roce 1895 František Bedřich Janáček. V meziválečném období byl jedním z nejmodernějších producentů piva ve střední Evropě. Dnes patří do skupiny K Brewery.

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: ČTK
12.11.2010 - 09:14:21

PIVO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

14.06.2010 - Léto svádí k mámení

I když to venku na léto moc nevypadá, podle kalendáře ...

21.06.2010 - Brambory známé i neznámé

Mezi oblíbené přílohy nejenom v našem kraji určitě patří brambory. ...

14.09.2011 - Calvados - pálenka s historií

Calvados je typickým francouzským destilátem. Vyrábí se destilací zkvašeného jablečného ...

21.01.2010 - Speciální a neobvyklá piva české provenience

Přes určitý pokles v posledním roce stále platí, že Česká republika ...

05.03.2010 - Se šéfkuchařem u řezníka

Jak vybrat co nejlepší maso, který kus hovězího se bude ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2018 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.