GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 11.07.2020, svátek má Olga
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » PIVO

Sládci Pivovaru Janáček uvaří půlmiliontý půllitr ležáku Kounic

 


pivovar janacekUherský Brod (Uherskohradišťsko) 10. listopadu (ČTK) - Sládci uherskobrodského pivovaru Janáček uvaří v nejbližších dnech půlmiliontý půllitr vídeňského ležáku Kounic, který se zde začal vařit před rokem. Jeho prodej tak předčil naše očekávání o více než 60 procent, řekl dnes ČTK obchodní ředitel pivovaru Tibor Nechala.


Kounic se od klasického piva plzeňského typu odlišuje zejména použitím takzvaného vídeňského sladu, který se skladuje o něco déle za vyšších teplot, a získá tak tmavší zabarvení, uvedl sládek uherskobrodského pivovaru Jaroslav Horehleď. "Od dubna Kounice stáčíme i nefiltrovaného," doplnil.


Spotřebitelé mohou vídeňský ležák ochutnat ve stovce restaurací, především ve Zlínském kraji. Pivovar jej ale distribuuje i na Olomoucko a Slovensko. Již tento pátek jej budou moci ochutnat i zájemci z jiných krajů, a to díky programu Cesta pivních znalců. Do projektu se zapojilo téměř 300 hospod a restaurací z celé České republiky. Každý druhý pátek tak naráží jiné pivo z produkce regionálních pivovarů. Tentokrát se bude čepovat nefiltrovaný Kounic.


"Kounic se vyznačuje jantarově-měděnou barvou a charakteristickou jemně nahořklou, sametově hebkou chutí s oříškovými podtóny a příjemným kořeněným dozníváním," popsal Horehleď.


Pivovar Janáček vaří vedle Kounice i další speciál - čtrnáctku Comenius, silné pivo s výraznou hořkostí a plností s nádechem medu a karamelu, který je v lahvích distribuován i v maloobchodní síti. V té je možné koupit mimo jiné také světlou dvanáctku Janáček Extra, která si nedávno odvezla stříbrnou medaili ze soutěže Pivo České republiky 2010.


Pivovar Janáček vybudoval v roce 1895 František Bedřich Janáček. V meziválečném období byl jedním z nejmodernějších producentů piva ve střední Evropě. Dnes patří do skupiny K Brewery.

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: ČTK
12.11.2010 - 09:14:21

PIVO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

21.10.2008 - IQ tipy pro gurmetský zážitek

Nejchutnější a taky nejdražší jsou jikry vyzy velké, takzvané beluga. ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.