GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 20.11.2018, svátek má Nikola
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE

Skupině Kofola klesl zisk na polovinu, vydělala 156 milionů Kč

 


kofolaSkupina Kofola, přední středoevropský výrobce nealkoholických nápojů sídlící v Polsku, pod kterou patří i česká Kofola, za první tři čtvrtletí letošního roku dosáhla čistého konsolidovaného zisku 26,7 milionu zlotých, což je 156 milionů korun. Je to o 56 procent méně než ve stejném období minulého roku, kdy vydělala 56,2 milionu zlotých, což je 357 milionů korun. Tržby firmě klesly o 1,4 miliardy korun na 5,9 miliardy, tedy o 19 procent. ČTK to zjistila ze zprávy Kofola S.A. pro polskou burzu.


Přitom ještě v pololetí Kofola zvýšila meziročně zisk o 15 procent na zhruba 60 milionů korun. Na nižší zisk a tržby od ledna do konce září měly vliv zejména zhoršující se podmínky na trhu, investice do prodeje a logistiky a vzestup cen surovin.


"Očekávali jsme, že rok 2010 bude těžký, a tak jsme se zaměřili na posílení prodejní síly se zaměřením na nejziskovější značky, zintenzivnění aktivit v oblasti stravování, a zavedení řady novinek," uvedl prezident a jeden z hlavních akcionářů skupiny Kofola Jannis Samaras. Poslední kvartál podle něho také nebude pro Kofolu jednoduchý. Firma očekává, že ceny surovin budou nadále vysoké a v segmentu nápojů bude muset počítat se silnou konkurencí. "Budeme pracovat na omezování nákladů a zvyšování efektivity prodeje a dodávek," dodal ve zprávě Samaras.


Skupina působí v Polsku, Česku, Rusku a na Slovensku. Mezi její nejvýznamnější značky patří Kofola, Rajec, Vinea, Hoop Cola, Jupí, Jupík nebo Paola. Díky zefektivnění prodeje a posilování značek získala druhé místo na slovenském trhu, třetí místo v Česku a šesté v Polsku. V závěru loňského roku zaměstnávala 2715 lidí, nejvíce v Polsku 899. V Česku jich pracovalo 839, v Rusku 550 a na Slovensku 427.

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

11.11.2010 - 16:29:47

REKLAMA

banner

Nejčtenější články

14.06.2010 - Léto svádí k mámení

I když to venku na léto moc nevypadá, podle kalendáře ...

08.04.2010 - Stát zakázal prodej lihovin ve více než šestilitrovém balení

Vlastní kolek musejí mít nyní také malé "placatice", které dosud ...

04.06.2010 - Jak začít se sushi

Přinášíme osm rad pro všechny kdo se chtějí naučit dělat ...

05.03.2010 - Se šéfkuchařem u řezníka

Jak vybrat co nejlepší maso, který kus hovězího se bude ...

21.06.2010 - Brambory známé i neznámé

Mezi oblíbené přílohy nejenom v našem kraji určitě patří brambory. ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2018 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.