GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 20.11.2018, svátek má Nikola
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » POTRAVINY/KUCHYNĚ

Knedlíkové klání vyhrál Josef Sedlák z Hotelu Hoffmeister

 

 

ilustracni fotoUž počtvrté soutěžili čeští a tentokrát i slovenští kuchaři o to, kdo uvaří nejlepší a nejchutnější houskový knedlík. Soutěžního klání se zúčastnilo 29 kuchařských týmů, medaili Josefa Vladaře za první místo si odnesl Josef Sedlák z pražského Hotelu Hoffmeister. Partnerem celé akce byla agentura CzechTourism.

 

Stejně jako v předchozích ročnících soutěže i letos bodovali také učni. Tomáš Šafránek ze Střediska praktického vyučování hotelu InterContinental se umístil hned jako druhý. Třetí nejlepší knedlík uvařili Jiří Schwarz společně s Michalem Čermákem z hotelu Crowne Plaza Prague.


Desetičlenná porota zasedala ve složení Jiří Dienstbier, Jiří Mikeš, Mathilde Nostitz, Václav Stárek, Libor Ševčík, Libor Homoláč, Petr Prešnajder, Pavel Klicpera, Yvona Legierská a Ladislav Vostárek. Jejím předsedou byl Miroslav Kubec.

„Smyslem celé soutěže nebylo určit jejího vítěze, ale poukázat na kvalitu houskového knedlíku jako charakteristického prvku české kuchyně. Kvalitní houskový knedlík uvařilo osmdesát procent soutěžících," uvedl jeden z porotců soutěže a vedoucí oddělení marketingových projektů agentury CzechTourism Pavel Klicpera.

Soutěž doprovázelo zápolení o nejlepší koprovou omáčku, kde hlasovali hosté. Jako první se umístil Ondřej Dvořák z Hotelu Dvořák Tábor, na druhém místě skončila Jana Podaná z restaurace Lesní Zátiší ve Vejprnicích u Plzně, jako třetí nejlepší ohodnotili hlasující omáčku Jaroslava Zelenky ze společnosti Billa.

Akci pořádala Rada pro mezinárodní vztahy ve spolupráci s Asociací kuchařů a cukrářů a s Asociací hotelů a restaurací. Partnerem soutěže byla agentura CzechTourism. Akci sponzorovaly společnosti Hamé, Český mlynář, Vitana, Vinné sklepy Roztoky a supermarket Billa.

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

08.11.2010 - 09:40:58

POTRAVINY/KUCHYNĚ
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

14.06.2010 - Léto svádí k mámení

I když to venku na léto moc nevypadá, podle kalendáře ...

08.04.2010 - Stát zakázal prodej lihovin ve více než šestilitrovém balení

Vlastní kolek musejí mít nyní také malé "placatice", které dosud ...

04.06.2010 - Jak začít se sushi

Přinášíme osm rad pro všechny kdo se chtějí naučit dělat ...

05.03.2010 - Se šéfkuchařem u řezníka

Jak vybrat co nejlepší maso, který kus hovězího se bude ...

21.06.2010 - Brambory známé i neznámé

Mezi oblíbené přílohy nejenom v našem kraji určitě patří brambory. ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2018 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.