GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 14.10.2019, svátek má Agáta
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » TECHNOLOGIE/ZAŘÍZENÍ

Obměňujte inventář s rozmyslem

 

Obměňujte inventář s rozmyslemPokud jde o design, což je hlavně návrh tvarování výrobku sjednocující funkci a estetiku, současná nabídka skleněného inventáře vychází spíše z funkčnosti. Určité pokusy o design se však odehrály před zhruba deseti lety, kdy se na trhu objevily barevné sklenice.

Sklenice na víno bude mít stále stejný nebo podobný tvar bez ohledu na módní výstřelky. Jde spíše o zvuk a tvar, který umožňuje nadechnutí vína. Představa, že si objednáte červené či bílé víno a dostanete je v designovém sklu, tedy sklenici barevné, nejčastěji v tmavě modrém provedení, mi připadne nemístná. V barevném provedení vznikla i sklenice na sekt, jednalo se však pouze o sezonní záležitost. Barevné sklo tedy příliš úspěchu na poli gastronomických zařízení nezaznamenalo.


ZAUJMĚTE HOSTA TVAREMStejně tomu bylo i u sklenic do tvaru V. Jenomže Daiquiri a Gimlet do tumbleru či old fashioned sklenice prostě nepatří. Co teď s tím? Servírovat drink v naprosto novém typu skla? Proč ne, něčím klienta zaujmout musíte. Jako zajímavý nápad se jeví sklenice Martini Chiller, která se skládá ze dvou částí. Noha sklenice je nahrazena miskou na led sloužící jednak jako chlazení hotového drinku, dále jako místo pro dekoraci. Problém však nastal, když se jedna či druhá část rozbila.

Výrobci se samozřejmě snaží předběhnout konkurenci co nejvíce funkčním nápadem. Ten představuje například řada sklenic s názvem Bravura. Celý vtip a kouzlo nového pojetí sklenice spočívá v ohnuté nožce a uchycení ze strany namísto středu. Řada se skládá z flétny a dvou druhů sklenic na Martini, plus tumbleru a double old fashioned sklenice, jež mají ohnuté celé tělo.


KONKURENCE V KRUTÉM BOJIProhnutý tvar sklenice je zajímavý, proč to ale nezkusit jinak? Výsledkem je řada Z-Stems, která se díky jakoby polámanému tvaru nožek stala hitem v Nizozemsku, Belgii a Německu. Řada sklenic s názvem Omega má namísto jedné tenké nožky jakousi protáhlou elipsu. Působí masivnějším dojmem a měla by být tedy odolnější.

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: Jan Voráček
22.04.2010 - 22:44:44Diskuze k článku
Jméno*
Text*
Kontrola*: 6 plus 3 je
 

TECHNOLOGIE/ZAŘÍZENÍ
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

08.04.2010 - Stát zakázal prodej lihovin ve více než šestilitrovém balení

Vlastní kolek musejí mít nyní také malé "placatice", které dosud ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

14.06.2010 - Léto svádí k mámení

I když to venku na léto moc nevypadá, podle kalendáře ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2019 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.