GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 02.06.2020, svátek má Jarmil
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » HOTEL/WELLNESS/SPA

Španělský hotelový řetězec zbrojí v Česku na další expanzi

 

NH Hotels OlomoucNH Hotels otevřel dva hotely v Praze a Olomouci, další v centru Prahy i v regionech plánuje.

 

Bez ohledu na útlum hotelového byznysu se v Česku hodlá prosadit nový hráč. Španělský řetězec NH Hotels, který už minulý měsíc otevřel první hotel na pražském Smíchově a dnes oficiálně zahajuje provoz hotelu v Olomouci, se chystá na další expanzi.


Nejbližším přírůstkem do tuzemského portfolia společnosti, působící celkem ve 25 zemích, bude velký hotel v centru Prahy na Senovážném náměstí.


"Rozhodnutí vstoupit do Česka jsme udělali už před mnoha lety. Delší dobu jsme ale hledali hodné příležitosti. Plán na další pražský hotel je však už v běhu, spolu se španělským developerem jsme zahájili řízení o vydání stavebního povolení," řekl včera HN Manuel Melenchon, ředitel NH Hotels pro střední a východní Evropu.


Na rozdíl od prvních dvou čtyřhvězdičkových hotelů bude chystaný pražský hotel luxusnější. Španělský řetězec ho chce provozovat pod značkou NH Collection. Rekonstrukcí dvou objektů a novou přístavbou vznikne 233 pokojů a konferenční prostory. Generálním projektantem je firma DaM a autory projektu architekti Richard Doležal a David Chromík.


Plány NH Hotels tím nekončí. "Chystáme se rozšiřovat do dalších měst. Jednáme s majiteli hotelů, které bychom rádi sami provozovali," uvedl Melenchon. V hledáčku má řetězec hlavně Brno a Ostravu, rád by byl ale zastoupený nejméně v pěti až šesti velkých městech. Konečné rozhodnutí o umístění dalších hotelů ještě nepadlo, bude se odvíjet od vhodných lokalit, které budou k dispozici.


Španělský řetězec je v hotelovém byznysu silným hráčem, podle odborníků je jeho příchod pro český trh přínosem. "Je to solidní firma, se kterou nejsou spojeny žádné excesy," říká Pavel Hlinka, prezident Asociace hotelů a restaurací. I přesto, že může víc než mnozí konkurenti sázet na využití svého rezervačního systému, vstup na tuzemský trh pro něj nebude jednoduchý.


Vloni klesl počet turistů v Česku o devět procent a propad pokračoval i v letošním 1. čtvrtletí. Nabídka hotelů přitom vysoce překračuje poptávku a hoteliéři musí držet ceny nízko. Jen v samotné Praze je kolem 650 hotelů, z toho přes 160 čtyřhvězdičkových a bezmála 40 pětihvězdičkových.


"Situace je pořád špatná. Průměrná obsazenost hotelů je 40 procent a cena za pokoj ve čtyřhvězdičkovém hotelu je kolem 60 eur. To je polovina, než bylo zvykem před dvěma roky," řekl Hlinka.


Společnost NH Hotels vznikla v roce 1978. Provozuje 398 hotelů s více než 60 tisíci lůžky. Nejsilnější je ve Španělsku, v Itálii a Německu.


Do současné velikosti vyrostla i díky akvizicím, například sítě Golden Tulip v Nizozemsku, hotelů Krystal v Mexiku a německého řetězce Astorn. Po předchozích ziskových letech ale i NH Hotels vloni skončily ve ztrátě 97 milionů eur. Výsledek poznamenala recese. Tržby firmy se meziročně snížily o 17 procent na 1,2 miliardy eur.


Akcie společnosti se obchodují na madridské burze. Mezi významnými akcionáři jsou i španělské banky, například C.F. CajaMadrid a Intesa Sanpaolo, nebo i majitel módní firmy Zara.

 

 

Zdroj: www.ihned.cz

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: Olga Skalková
18.06.2010 - 15:02:15Diskuze k článku
Jméno*
Text*
Kontrola*: 7 plus 6 je
 

REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

20.08.2010 - Jak se loni dařilo pražským hotelům

Společnost Labartt Hospitality ve spolupráci s ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.