GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 10.08.2020, svátek má Vavřinec
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » HOTEL/WELLNESS/SPA

Hotelová síť Accor chce v Česku mohutně expandovat

 

ilustracni fotoFrancouzský hotelový řetězec Accor chce zdvojnásobit svou síť v Česku. Svoje aktivity hodlá rozšiřovat pomocí franšíz.

 

Hotelový řetězec Accor plánuje posílit přítomnost v Česku. Záměrem francouzské společnosti je současnou síť ve střednědobém horizontu zdvojnásobit. HN to v pondělí v Praze řekl Yann Caillère, místopředseda představenstva firmy Accor.


Už počátkem příštího roku rozjede Accor pod svou značkou Mercure provoz nového hotelu v Ostravě. Další nové hotely jsou už na cestě.


V současné době totiž Accor intenzivně pracuje na rozšíření svých tuzemských aktivit prostřednictvím franšíz. Podle Caillèra se už finalizují dohody o provozování první franšízy pod značkou Ibis v Olomouci.


Právě franšízy jsou momentálně strategickým cílem francouzské skupiny, která se v této formě hotelového byznysu chce do roku 2015 stát jedničkou evropského trhu. Franšízový program počítá s poskytováním odborných znalostí a přístupu k rezervační sítě Accor, řekl Caillère. Podle něj bude mít Accor v Česku zájem hlavně o partnery pro provozování svých "ekonomických" značek typu Ibis.


Do Česka Accor vstoupil v roce 1998 a v současné době provozuje celkem sedm hotelů. Šest z nich je v Praze, kde se zatím francouzský řetězec soustředil hlavně na tzv. ekonomické hotely značky Ibis. Kromě nich řetězci v české metropoli patří i dva čtyřhvězdičkové hotely - Novotel a Century Old Town, který patří mezi její luxusnější hotelové značky. Mimo Prahu má Accor zatím pouze hotel Ibis v Plzni.


Zatím se Accoru nepodařilo realizovat jeho záměr otevřít v Praze jeho nejluxusnější hotel Sofitel, ale podle Caillèra společnost od tohoto plánu neupustila.


Hotelová síť Accoru je ve světě třetí největší. Společnost působí v 90 zemích a provozuje přes 4 100 hotelů. Hotelovým hostům se představuje pod rozsáhlou kolekcí značek - od nejluxusněšjích jako je Sofitel a Pullman až po levné Ibis, Formule 1 a nebo Motel 6.


Podle Caillèra Accor letos na svém hospodaření pociťuje zlepšení evropské ekonomiky.


Provozní zisk francouzské hotelové skupiny Accor se v pololetí více než zdvojnásobil na 154 milionů euro (3,8 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 69 milionů eur. Růst podpořilo hlavně oživení zájmu o dražší hotely. Za celý letošní rok Accor očekává provozní zisk 370 milionů až 390 milionů euro. Loni provozní činil 236 milionů euro.

 

Zdroj: www.ihned.cz

 

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: Olga Skalková
21.09.2010 - 09:21:17

REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

26.12.2009 -

reklama:

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.