GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 15.07.2020, svátek má Jindřich
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » HOTEL/WELLNESS/SPA

Kam s kuřáky v hotelu

 


ilustracni fotoTrend zdravého životního stylu velí nekouřit, čemuž se snaží přizpůsobit také ubytovací zařízení. Ta nově postavená rovnou přicházejí s kompletně nekuřáckým provozem, již fungující hotely však na kuřáky, i když často ve velmi omezené míře, pamatují. Jejich pobyt v hotelu je totiž spojen nejen se zápachem tabáku, který je téměř nemožné z daných prostor vyvětrat, ale především s vyšším rizikem vzniku požáru. Tomu by například na hotelových pokojích měly předcházet tzv. sprinklery, většina hotelů je však nainstalovány nemá. V případě planého poplachu totiž spuštěná voda k uhašení neexistujícího požáru nenávratně zničí hotelové vybavení. Nahrazeny jsou kouřovými čidly napojenými na centrální elektrickou požární signalizaci.


KUŘÁCKÉ KABINY HOSTY ODPUZUJÍ


"Rozhodnutí zařídit v hotelu část nekuřáckých pokojů bylo u nás učiněno již před mnoha lety a šlo samozřejmě o respektování společenského a zdravotního trendu," vysvětluje rozdělení hotelu na kuřáckou a nekuřáckou část Petr Šot, generální ředitel třeboňského hotelu Zlatá hvězda. Kouřit se zde smí na vymezených místech s popelníky v méně frekventovaných částech hotelových chodeb, v lobby baru a také v kuřácké části restaurace. Na zřízení kuřáckých kabin v hotelu nepomýšlejí. "Myslím, že to není dobré řešení," podotýká Petr Šot, "setkal jsem se v hotelu například s kuřáckými místnostmi a salonky a vždy šlo o velmi nezajímavou a až odpudivou záležitost."


Také při otevírání pražského hotelu Best Western Premier Royal Palace na kuřáky mysleli, vyhrazen je jim lobby bar Monaco, kde je k dispozici také výběr z prvotřídních doutníků. V ostatních prostorách hotelu jsou již však ke kuřákům přísnější. Ubytováni jsou pouze v prvním a druhém patře a vzhledem k faktu, že je restaurace využívána k servírování snídaně, je kuřákům zapovězena po celý den.


POKUTY SE MEZI HOTELY PŘÍLIŠ NENOSÍ


Ne vždy se však kouřící hosté hotelu chovají v souladu s ubytovacím řá-dem. V případě, že navzdory zákazu kouří na hotelovém pokoji, může od nich personál požadovat úhradu nákladů spojených s odstraněním následků způsobených porušením zákazu kouření. Jak však podotýká Vítek Klíma, sales manažer Best Western Premier Hotelu Royal Palace, k udělení pokuty nedochází tak často jako k porušení zákazu: "Na všech našich nekuřáckých pokojích máme vyvěšeno upozornění pro hosty, že v případě porušení zákazu kouření bude udělena pokuta ve výši 3000 Kč. Z vlastní zkušenosti však musím říct, že k udělení pokuty došlo jen v několika málo případech."


Prostor pro kuřáky.
Kuřáci ještě stále tvoří podstatnou část hotelových hostů. Pokud nechcete, aby vám kouřili na pokojích, jasně jim vymezte prostor, kde je kouření dovoleno.

 

Zdroj: www.ihned.cz

 

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: Klára Chromá
27.10.2010 - 07:05:44

REKLAMA

banner

Nejčtenější články

21.10.2008 - IQ tipy pro gurmetský zážitek

Nejchutnější a taky nejdražší jsou jikry vyzy velké, takzvané beluga. ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.