GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 04.04.2020, svátek má Ivana
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » HOTEL/WELLNESS/SPA

Pracuje u vás masér roku?

 

Disponuje-li hotel wellness zázemím či prostorem, kde může hostům nabízet přinejmenším masáže, když už ne náročnější procedury, má vždy v boji s takto nevybavenou konkurencí bod navíc. Za jedné podmínky. Že masáže provádí skutečně kvalitně.Pracuje u vás masér roku? Ilustrační foto

 

 

 

V současné době se maséři rekrutují zhruba ze tří hlavních zdrojů. Buď absolvují několikaměsíční masérský kurz, v případě lázeňských zařízení pak většinou projdou několikaročním studiem, či přicházejí jako odborníci ze zahraničí.

 

Ve snaze vyzdvihnout v oboru masérství skutečné odborníky, vznikla z iniciativy internetového portálu www.maseri.cz a společnosti M.I.G, zabývajících se budováním značky masážních salonů, wellness center, hotelů a spa, soutěž s názvem Masér roku. Cílem soutěže je zjistit kvalitu poskytovaných služeb jednotlivých masérských škol, masážních salonů a samotných masérů, zviditelnit je a přivést k nim více klientů. Kvalitu masérů posuzují samotní klienti, což zabraňuje uplatňování subjektivních názorů poroty a předchází náročnému zajištění masáže u každého z registrovaných masérů. Klienti mohou od začátku května do konce srpna dát hlas svému favoritovi, slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na 10. mezinárodním veletrhu World of Beauty & Spa, konaném ve dnech 17.-18. září 2010.


KTERÁ MASÁŽ JE TRENDY

 

I v masážích lze do určité míry pozorovat trendy. Nyní jsou ve velké oblibě ajurvédské masáže, které mají za úkol léčit nejen tělo samotné, ale i duši a mysl. Klienti si v tomto případě chodí k masérovi odpočinout také psychicky. Mezi další velmi oblíbené masáže patří masáže lávovými kameny a nyní na jaře jsou oblíbené i detoxikační medové masáže a masáže podporující boj s celulitidou. V každém případě však hosté slyší především na netradiční názvy procedur.

 

V hotelu, kam hosté přijíždějí většinou na kratší pobyty, je vhodné zařadit masáže uvolňující a relaxační, jelikož hosté zde primárně vyhledávají odpočinek více než pomoc od zdravotních potíží. Zařadit je vhodné například aroma masáže a různé zábaly. Personál by měl být odborně proškolen tak, aby klientovi nabídl veškeré procedury již při příchodu do hotelu a domluvil s ním aktuální termín. Masáž může velmi ovlivnit celý dojem z hotelu a zanechat tak příjemné i nepříjemné vzpomínky. Masér musí umět svoji práci prodat, musí být schopen vyjádřit výjimečnost poskytované služby. Na toto téma sestavujeme sérii školení, která budou zaměřena na umění komunikace s klientem, obchodní dovednosti a marketingovou podporu služeb.


KOUZLO A STRAST ZAHRANIČNÍCH MASÉRŮ

 

I v České republice se v oboru masáží v současné době objevují specialisté ze zahraničí. Při jejich využití je nejdůležitější zajistit kvalitu maséra a jím poskytovaných služeb, což v zásadě probíhá doporučením spřátelených zařízení či již fungujících zahraničních zaměstnanců. Dalším důležitým faktorem je jazyková bariéra. Lze ji sice částečně odstranit personálem, který s klientem a masérem domluví druh služby, klient však může mít dodatečné dotazy i v průběhu masáže. Alespoň částečná znalost češtiny je tak velkou výhodou. U některých klientů je také nutné odbourat předsudky k masérům z jiných zemí. Někdy naopak může být zahraniční masér výrazným bonusem, jelikož kromě zručnosti disponuje obvykle také znalostí filozofie dané masáže.

 

 


Zdroj: www.ihned.cz

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: Jaroslav Musil
25.05.2010 - 08:48:18Diskuze k článku
Jméno*
Text*
Kontrola*: 8 plus 2 je
 

REKLAMA

banner

Nejčtenější články

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

26.12.2009 -

reklama:
všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.