GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 19.06.2019, svátek má Leoš
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » PODNIKÁNÍ/UŽITEČNÉ

Kofola kupuje výrobce energetického nápoje Semtex. Chce posílit tržby

 

 

 

ilustracni fotoKofola koupila 100% podíl ve výrobci energetických nápojů Pinelli. Cena transakce nebyl a zveřejněna. Pinelli má na tuzemském trhu 10% podíl v segmentu energetických nápojů. Pro Kofolu je to další příležitost k růstu.

 

Největší český výrobce nealkoholických nápojů Kofola oznámil významnou akvizici. Firma kupuje výrobce známého energetického nápoje Semtex - firmu Pinelli. Kolik za 100% podíl Kofola zaplatí, ale firma na úterní tiskové konferenci nezveřejnila.


"Provedená akvizice plně zapadá do naší strategie. Značky společnosti Pinelli jsou na trhu úspěšné, mají bohatou historii a vhodně rozšíří naše portfolio. V neposlední řadě se jedná o zdravou společnost," uvedl generální ředitel Kofoly Jaroslav Barták.


,,Akvizice představuje příležitost pro další růst Kofoly," sdělil pak na konferenci člen představenstva Kofoly Jiří Vlasák, který je ve firmě pověřený řízením tohoto projektu. Stal se tak i jednatelem koupeného výrobce Pinelli.


Kofola i Pinelli se potýkají s poklesem tržeb
Pro Kofolu je to zajímavý obchod. Podle čísel zveřejněných na konferenci drží Pinelli v tuzemsku 10% podíl v segmentu energetických nápojů. A tyto nápoje mají v Česku velký potenciál. Roční spotřeba v Česku se totiž pohybuje na dvou litrech na osobu.


Semtex je od roku 1995 nejznámější značkou české firmy Pinelli, kterou vlastní podnikatelé Milan Vlk a Stanislav Hruška. Do jejího portfolia dále patří nápoje jako Erectus nerbo Green Tea. Firmě se ale v poslední době nedaří. V roce 2007 vykázala Pinelli zisk ve výši 39 milionů korun, předloni už ale byla ve ztrátě 6 milionů.


Ani Kofole se ale v posledních letech nedaří. Ta je součástí stejnojmenné skupiny sídlící v Polsku. Loni se ji meziročně propadly tržby o téměř pětinu na 7,85 miliardy korun. Zisk se pak firmě propadl o téměř 400 milionů na 88 milionů korun. Firmu negativně ovlivňují hlavně vysoké ceny cukru a ovocných koncentrátů.


Skupina působí kromě Polska a Česka také v Rusku a na Slovensku. Mezi hlavní značky Kofoly pak patří Kofola, Hoop Cola, Jupík, Aqua, Rajec, Top Topic, RC Cola, Citrocola nebo Snipp.

 

 

Zdroj: www.ihned.cz

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

26.04.2011 - 21:08:20

PODNIKÁNÍ/UŽITEČNÉ
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

14.06.2010 - Léto svádí k mámení

I když to venku na léto moc nevypadá, podle kalendáře ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

08.04.2010 - Stát zakázal prodej lihovin ve více než šestilitrovém balení

Vlastní kolek musejí mít nyní také malé "placatice", které dosud ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2019 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.