GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 23.10.2018, svátek má Teodor
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » PODNIKÁNÍ/UŽITEČNÉ

EU nařizuje i Čechům bezpečnější cigarety. Podívejte se, jak zhasínají

 

 

ilustracni fotoKuřáci si budou muset brzy zvyknout na "méně hořlavé" cigarety. Od poloviny listopadu už budou na trhu jen takzvané LIP (Lower Ignition Propensity) cigarety. Jak dopadl "závod" v hoření klasické a nové cigarety?  Dozvíte se ve videoreportáži obsažené v článku.

 

Kuřácký trh čeká zásadní převrat, obchodníci musejí nejpozději do 17. listopadu doprodat veškeré zásoby cigaret a nahradit je cigaretami se sníženou náchylností ke vznícení. Na trhu pak budou výhradně tyto takzvané LIP cigarety (Lower Ignition Propensity).


Výrobci tvrdí, že vyšší náklady na výrobu nepromítnou do cen. Obchodníci už procházejí školením, jak Evropskou unií vyžadované „bezpečnější" cigarety rozeznat a doprodat co nejrychleji ty stávající.

 

Evropská unie začala toto závazné rozhodnutí připravovat už v roce 2008. Nový požárně bezpečnostní standard LIP má zajistit, že by odložená cigareta měla automaticky zhasnout. Od 17. listopadu tak budou k mání výhradně cigarety vybavené na papírku dvěma neviditelnými pásky, které omezují přístup vzduchu u nedokouřených cigaret.

 

VIDEO: Porovnali jsme, jak hoří klasická a nová cigareta

 

 


Rozhodnutí se týká celé unie, cigarety LIP se už nyní prodávají v zemích, jako je USA, Finsko, Kanada a Austrálie. „Podle našich zkušeností z těchto zemí nemají nové standardy žádný vliv na chuť a kvalitu cigaret," tvrdí členka představenstva Philip Morris Andrea Gontkovičová. Výrobci - nejen jednička trhu Philip Morris - už první cigarety LIP dodávají na trh a během srpna už do obchodů půjdou výhradně ty méně hořlavé.


Obchodníci a prodejci cigaret od firem, jako je Geco, nebo sítí hypermarketů už od malých trafik školí zaměstnance. Musejí zajistit, aby do 17. listopadu byly prodány všechny současné zásoby. „V současné době probíhají jednání s dodavateli, aby ve stanovený termín byly v prodeji pouze cigarety LIP," reaguje například mluvčí Tesca Eva Karasová.


Zdražit kuřivo kvůli vyšším nákladům na LIP technologii si dodavatelé teď netroufnou. Naposled byly cigarety zdraženy počátkem letoška - zhruba o dvě koruny kvůli vyšším nákladům zejména na energie. Další zdražení přijde od příštího roku, také zhruba o dvě koruny za krabičku, a to kvůli od ledna zvýšené spotřební dani.

 

 

Zdroj: www.ihned.cz

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: Miroslav Petr
01.08.2011 - 08:35:12

PODNIKÁNÍ/UŽITEČNÉ
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

14.06.2010 - Léto svádí k mámení

I když to venku na léto moc nevypadá, podle kalendáře ...

21.01.2010 - Speciální a neobvyklá piva české provenience

Přes určitý pokles v posledním roce stále platí, že Česká republika ...

21.06.2010 - Brambory známé i neznámé

Mezi oblíbené přílohy nejenom v našem kraji určitě patří brambory. ...

14.09.2011 - Calvados - pálenka s historií

Calvados je typickým francouzským destilátem. Vyrábí se destilací zkvašeného jablečného ...

05.03.2010 - Se šéfkuchařem u řezníka

Jak vybrat co nejlepší maso, který kus hovězího se bude ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2018 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.