GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 12.07.2020, svátek má Bořek
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE

Kofole se dařilo, vyplatí na dividendách 160 milionů korun


Kofole se dařilo, vyplatí na dividendách 160 milionů korunStředoevropský výrobce nealkoholických nápojů letos vyplatí rekordní dividendu. Akcionáři dostanou na akcii přibližně šest korun, dohromady zhruba 160 milionů korun, což je o 50 procent více než loni.

 

Přední středoevropský výrobce nealkoholických nápojů Kofola S.A. sídlící v Polsku, pod kterou také patří česká Kofola, letos vyplatí rekordní dividendu. Akcionáři dostanou na akcii přibližně šest korun, dohromady zhruba 160 milionů korun, což je o 50 procent více než loni. Řekl to mluvčí Kofoly Martin Klofanda. Dividendy musí příští týden ve Varšavě schválit valná hromada. Kofola loni zpětinásobila čistý zisk na 443 milionů korun.


Část peněz na dividendy bude vyplacena z loňského zisku, většinu však akcionáři dostanou z kapitálové rezervy vytvořené z nerozdělených zisků společnosti z minulých let. Přibližně 82 milionů korun na dividendách letos získá hlavní akcionář - firma KSM Investment, kterou vlastní Kostas a Jannis Samarasovi. Po 4,2 milionu získají také Tomáš Jendřejek a René Musila, 69 milionů dostane CED Group ze skupiny Enterprise Investors, uvedl Klofanda.


Kofola loni zvýšila konsolidované tržby o 38 procent na více než devět miliard korun. Podle zprávy pro polskou burzu tvořily loni jednu třetinu tržeb celé skupiny příjmy z prodeje v Polsku. Česko a Rusko se podílely na tržbách stejným, čtvrtinovým podílem, a Slovensko zbylým, 15procentním podílem.


Skupina investovala do propagace svých nejdůležitějších značek, kterými jsou Kofola, Rajec, Vinea, Hoop Cola, Jupí, Jupík a Paola, což se projevilo podle Samarase v dobrých výsledcích prodeje na jednotlivých trzích. Díky zefektivnění prodeje a posilovaní značek získala druhé místo na slovenském trhu, třetí místo v Česku a šesté v Polsku.


Kofola S.A. v závěru loňského roku zaměstnávala 2715 lidí, nejvíce v Polsku 899. V Česku jich pracovalo 839, v Rusku 550 a na Slovensku 427.


Loňský rok byl obdobím integrace společnosti Hoop Polska do struktur kapitálové skupiny Kofola S.A. Stoprocentní podíl v české Kofole Holding převzala polská Kofola S.A. Hlavním důvodem byla možnost obchodování akcií Kofoly na varšavské burze. Majoritním vlastníkem Kofoly S.A. jsou původní zakladatelé Kofoly, drží 57 procent. Nápoj Kofola letos slaví 50 let své existence.

 

Zdroj: www.ihned.cz

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

22.06.2010 - 17:20:00Diskuze k článku
Jméno*
Text*
Kontrola*: 3 plus 3 je
 

Jayan 19.11.2016 17:17:27
Great arleitc, thank you again for writing.
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

21.10.2008 - IQ tipy pro gurmetský zážitek

Nejchutnější a taky nejdražší jsou jikry vyzy velké, takzvané beluga. ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.