GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 05.04.2020, svátek má Miroslava
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE

KMV budou společně s Eckes-Granini obchodovat s ovocnými nápoji

 

ilustracni fotoSpolečnost Karlovarské minerální vody (KMV), největší tuzemský producent balených vod a minerálních nápojů, bude v Česku prodávat ovocné nápoje německé firmy Eckes-Granini Group, jež patří k jejich předním výrobcům v Evropě. Licenční smlouva má pomoci zvýšit prodeje výrobků Eckes-Granini na tuzemském trhu a také rozšířit produktového portfolio KMV o ovocné nápoje a džusy. ČTK to dnes oznámila mluvčí Karlovarských minerálních vod Bibiana Beňová.


Licenční smlouva umožní KMV převzít kompetence jako importéra mezinárodních prémiových značek granini a Yo syrup pro Českou republiku. Tyto produkty se podle Beňové na českém trhu sice už prodávají, ale pouze v omezeném množství. Jejich prodeje by měly výrazně vzrůst, řekla mluvčí. "Portfolio značky granini pro maloobchodní prodej v ČR zahrnuje osm příchutí džusů a nektarů v litrových PET lahvích, lahve o obsahu 0,2 litru jsou pro gastronomii. YO sirupy budou v v PET lahvích 0,7 litru v 11 příchutích," podotkla.


Rozšíření nabídky KMV o nový typ produktů odpovídá záměru věnovat pozornost stále žádanějším zdravým ochuceným nápojům, uvedl generální ředitel Alessandro Pasquale. "V Eckes-Granini jsme našli partnera, jenž má vynikající pozicí na evropských trzích. Má i bohaté zkušenosti a trh s ovocnými nápoji kontinuálně obohacuje o pozoruhodné inovace. Očekáváme, že díky našim letitým zkušenostem v zavádění prémiových značek dokážeme potenciál produktů plně rozvinout i na českém trhu," konstatoval Pasquale.


Pro Eckes-Granini představuje uzavření licenční smlouvy přirozený krok v rámci plánované mezinárodní expanze, uvedl předseda představenstva společnosti Thomas Hinderer. Předpokládá, že distribuce výrobků prostřednictvím KMV pomůže značkám granini a Yo syrup dosáhnout vedoucí pozice ve svém segmentu právě na lokálních trzích. KMV se rovněž hodlá zaměřit na rozšíření distribuční sítě v maloobchodu a vybudování stabilního postavení v gastronomii.


logo Společnost Eckes-Granini Group, která vznikla v německém městě Nieder-Olm a je v současnosti jedním z předních výrobců značkových džusů a ovocných nápojů. V 14 národních pobočkách v Evropě zaměstnává na 1450 lidí. Skupina dosahuje ročního obratu kolem 900 milionů euro (asi 22,1 miliardy korun). Eckes-Granini usiluje o kontinuální organický růst podpořený akvizicemi a strategickými partnerstvími v rámci Evropy.


Karlovarské minerální vody, jejichž stoprocentním vlastníkem je společnost Ronaldsay sídlící v Nizozemsku, ovládají 80 procent českého trhu. Patří jim většina důležitých značek. Kromě Mattoni jsou to značky Dobrá voda, Magnesia, Aquila, 35 procent vlastní v Hanácké kyselce, v roce 2006 získaly Poděbradku. V roce 2008 ovládly také rakouského výrobce nealkoholických nápojů Waldquelle Kobersdorf.


KMV vykázaly za rok 2008 zisk přes 473,9 milionu korun, meziročně vzrostl asi o 84 milionů Kč. Loňské výsledky ještě firma nezveřejnila.

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: ČTK
04.08.2010 - 05:46:18Diskuze k článku
Jméno*
Text*
Kontrola*: 4 plus 3 je
 

REKLAMA

banner

Nejčtenější články

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

26.12.2009 -

reklama:
všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.