GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 12.07.2020, svátek má Bořek
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » ALKOHOLICKÉ NÁPOJE

Svátek Champagne opět v Praze

 


Svátek Champagne opět v PrazeChampagne, podmanivý nápoj, jehož kouzlu propadají lidé již po desetiletí, má svůj velký svátek. Zasvěcení již vědí, že se blíží evropský festival Grand Jour de Champagne Prague 2010. Ve dnech 21. až 23. října 2010 to bude již počtvrté, kdy si v Praze dají dostaveníčko zástupci domů z Champagne a jejich obdivovatelé.


Pořadatel akce House Champagne Group má na co navazovat. První tři ročníky byly velmi úspěšné - ať už jde o počet návštěvníků, počet vypitých lahví či jejich celkovou cenu. Loňský ročník navštívilo 1100 hostů a vypilo se 1720 lahví za 2,5 milionu korun.


Letošního festivalu Grand Jour de Champagne Prague 2010 se zúčastní taková zvučná jména jako jsou champagne domy Jacquart, Diebolt Vallois, Gardet, Mumm, Alfred Gratien, Henriot, Legras, Mailly Grand Cru, Piper Heidsieck, Perrier-Jouet, Gimonet, Louis Roederer, Salon/Delamotte, deVenoge, Audoin de Dampierre, Bonnaire, Barnaut a další.


Hlavním místem konání akce bude i letos Obecní dům v Praze, jehož secesní půvab slavnostem champagne mimořádně sluší. Nezůstane však pouze u jedné lokality. Vertikální degustaci Dom Perignon bude hostit Chateau Mcely, k dalším hostitelům bude patřit Hotel Palace Praha, La Bodeguita Del Medio, Bugsy´s Bar, Villa Richter.


Vrcholem gastronomické části budou oba bankety ve Francouzské restauraci Obecního domu, kde se v jednom týmu setkají takové osobnosti jako šéfkuchař hotelu Radisson SAS Alcron Roman Paulus, Jiří Štift z hotelu Mandarin Oriental a francouzský šéfkuchař Jacques Marie Nicolas Auffrays z Francouzské restaurace.
Golfový turnaj na závěr proběhne v Prague City Golf Clubu na Zbraslavi.


Záštitu nad čtvrtým ročníkem Grand Jour de Champagne Prague 2010 převzali Francouzské velvyslanectví v České republice a jeho Ekonomické oddělení, primátor hlavního města Prahy, Hospodářská komora České republiky, Obchodní institut a Atout France. Patronem bude opět Richard Juhlin, světoznámý sommelier, publicista a guru champagne.

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

30.09.2010 - 06:51:49

ALKOHOLICKÉ NÁPOJE
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

21.10.2008 - IQ tipy pro gurmetský zážitek

Nejchutnější a taky nejdražší jsou jikry vyzy velké, takzvané beluga. ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.