GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 30.07.2021, svátek má Bořivoj
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » ALKOHOLICKÉ NÁPOJE

Tržby výrobce nápojů Johnnie Walker a Guinness stouply o pět pct

 

ilustracni fotoBritské nápojové skupině Diageo PLC stouply ve fiskálním prvním čtvrtletí tržby o pět procent na 2,06 miliardy liber (asi 57,3 miliardy Kč). Firmě pomohl hlavně růst poptávky na rozvíjejících se trzích. Diageo je největším výrobcem alkoholických nápojů na světě.


Tržby za tři měsíce do konce září nezahrnují vliv změn směnných kurzů, akvizic a prodeje majetku a byly v souladu s odhady analytiků. Do sortimentu firmy Diageo patří whisky Johnnie Walker, vodka Smirnoff, pivo Guinness, rum Captain Morgan, likér Baileys či gin Gordons.


Firma rovněž zopakovala svůj předchozí výhled, podle kterého čeká letos vyšší růst zisku než loni, hlavně díky poptávce v Rusku, Latinské Americe, Africe a Asii. Tyto oblasti mají vyrovnat horší výkon v Evropě. Čistý zisk společnosti v loňském fiskálním roce stoupl o 1,5 procenta.


Generální ředitel Paul Walsh uvedl, že skupina se potýká s obtížemi hlavně v Řecku, čistý prodej rapidně klesl i ve Španělsku. Důvodem je dluhová krize v těchto zemích. Evropa se na celkovém zisku skupiny podílí téměř třetinou a Španělsko patří spolu s Británii a Irskem ke třem hlavním evropským trhům firmy. Na celkových tržbách Diagea v Evropě se tyto tři země podílejí více než polovinou.


Vysoký růst zaznamenala společnost v prvním čtvrtletí v Latinské Americe, Africe a oblasti Asie a Tichomoří. Tržby se meziročně zvýšily i v Severní Americe.


Analytici však upozorňují, že výsledky částečně podpořil velmi slabý vývoj ve srovnatelném období loni. Kvůli ekonomické krizi tehdy tržby firmy klesly o šest procent. Krize a následná recese přesunuly zájem spotřebitelů k levnějšímu alkoholu, napsaly agentury AP a Reuters.

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: ČTK
15.10.2010 - 10:17:12

ALKOHOLICKÉ NÁPOJE
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

11.05.2018 - Naši vinaři přivážejí 57 medailí z New Yorku

Moravští a čeští vinaři uspěli na mezinárodní soutěži Great American ...

11.05.2018 - Hibernal z Vinařství Jan Plaček je absolutním vítězem soutěže Festwine

Šampionem čtrnáctého ročníku mezinárodní soutěže vín Festwine se stal Hibernal ...

11.05.2018 - Japonský pivní hit jde na trh v Česku

Když před třemi desítkami let japonská společnost Asahi uvedla na ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2021 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.