GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 04.08.2020, svátek má Dominik
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

Veritas z Ampelosu se stal absolutním vítězem soutěže Festwine 2013

 

 Veritas s Ampelosu se stal absolutním vítězem soutěže Festwine 2013Brno/Velké Pavlovice – Championem devátého ročníku mezinárodní soutěže vín Festwine se stal Veritas výběr z bobulí 2011 z vinařství Ampelos – šlechtitelská stanice vinařská Znojmo.

 

 


Do devátého ročníku mezinárodní soutěže vín Festwine přihlásilo 102 vinařství celkem 599 vzorků vín, jejich hodnocení odbornou porotou proběhlo 22. a 23. května v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích.

 

 

Pohár za nejvýše ohodnocené víno v kategorii vín speciálních získal Tramín červený slámové víno 2006 z vinařství Sonberk, pohár za nejvýše ohodnocené moravské víno míří do Ampelosu za Veritas výběr z bobulí 2011 a pohár za nejvýše ohodnocené české víno si odnáší Ryzlink rýnský české zemské víno 2007 z Českého vinařství Chrámce. Pohár za nejvýše ohodnocené zahraniční víno připadl Cabernetu Sauvignon 2010 z argentinského vinařství Tapiz (dovozce Vinná galerie Brno).Nejlépe hodnocenou kolekcí vín jsou vína z argentinských vinařství Tapiz a Lagarde přihlášená dovozcem Vinnou galerií.Nejvíce zastoupenými odrůdami byly letos Sauvignon a Chardonnay.Festwine jako jedna z mála soutěží umožňuje vinařům nahlédnout do bodování a od porotců získat vyjádření k jejich hodnocení. Po nalévání vín z karaf, které je dnes pro Festwine již standardem, přidali pořadatelé letos další novinku, která jej odlišuje od řady ostatních soutěží – vinaři si mohli u přihlášených vín určit, po jakou dobu před ochutnávkou a hodnocením mají být otevřená, aby se co nejlépe rozvinula jejich vůně a chuť.„Jedním z poslání a cílů mezinárodní soutěže vín Festwine je poskytnout všem vystavovatelům zpětnou vazbu o tom, kdo jak jejich vína hodnotil. Chceme tak podpořit odborný dialog – aby měli vinaři možnost nahlédnout do bodování svých vzorků a od jednotlivých porotců získat přímou zpětnou vazbu. Věříme, že tím dosáhneme maximální odborné úrovně soutěže,“ vysvětluje Vican. „Výrobci a dovozci vína měli také opět možnost představit vzorky, s nimiž do soutěže přijeli i v předchozích ročnících. Oni i degustátoři tak získávají jedinečnou příležitost sledovat zrání a proměnu vín. Navíc se v soutěži hodnotí vína tuzemská s víny zahraničními a naši producenti můžou dokázat, že i tuzemská vína umějí být víny světovými,“ pokračuje Vican.Slavnostní vyhlášení výsledků spojené s předáním ocenění a kulturním programem proběhne ve čtvrtek 30. května od 17 hodin v Mozartově slavnostním sálu Divadla Reduta na brněnském Zelném trhu. Vstupenky na akci, kde budou k dispozici vzorky všech soutěžních vín, jsou v prodeji ve Vinné galerii (www.vinnagalerie.cz) v Lužánecké ulici 16 v Brně. Slavností vyhlášení uvede herec Tomáš Matonoha.Více informací a kompletní výsledky naleznete na WWW.FESTWINE.CZ.

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

31.05.2013 - 06:36:34

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

26.12.2009 -

reklama:

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.