GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 05.06.2020, svátek má Dobroslav
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

Výsledky Národní soutěže vín

 

 

Narodni soutez vin v Ceske republice Národní soutěž vín v České republice zná své vítěze

 

 

Zástupci Národního vinařského centra, Svazu vinařů České republiky a hodnoticí komise vyhlásili krátce po dokončení druhého závěrečného kola hodnocení výsledky Národní soutěže vín, nejvyšší soutěže vín v České republice. Šampionem, tedy vůbec nejlépe hodnocených vínem celé soutěže, se stal pro rok 2011 Veltlínské zelené výběr z hroznů 2009 ze Zámeckého vinařství Bzenec s.r.o..


Titul Šampiona byl stejně jako tituly vítězů jednotlivých kategorií vyhlašován letos vůbec poprvé. Šampion Národní soutěže vín Veltlínské zelené výběr z hroznů 2009 ze Zámeckého vinařství Bzenec s.r.o. se zároveň stal vítězem kategorie suchých a polosuchých bílých vín. Jako druhé nejlepší víno této kategorie byl odbornou komisí vyhodnocen Sauvignon pozdní sběr 2009 z vinařství Vinselekt Michlovský a.s.. Třetí místo pak získal Müller Thurgau pozdní sběr 2009 z firmy Moravíno s.r.o..


Mezi červenými nejvíce zazářilo Rulandské modré výběr z hroznů 2009 z vinařství Patria Kobylí a.s.. Druhé místo získal Merlot pozdní sběr 2009 z firmy Vinium a.s. a třetí místo připadlo vínu Alibernet pozdní sběr 2009 z Vinařství u Kapličky s.r.o..


V kategorii bílých polosladkých vín zvítězil Sauvignon výběr z hroznů 2009 z Vinařství Josef Dufek. Druhé místo získal Hibernal pozdní sběr 2009 z vinařství Horákova firma a.s. a třetí místo patří Chardonnay výběr z hroznů 2009 ze Střední odborné školy vinařské a středního odborného učiliště zahradnického Valtice.


V kategorii sladkých vín se porota shodla na Ryzlinku rýnském ledovém vínu 2009 firmy Znovín Znojmo a.s.. Druhé místo získalo Chardonnay slámové víno 2007 z vinařství Vinum Moravicum a.s. a třetím nejlépe hodnoceným sladkým vínem se stalo Sylvánské zelené ledové víno 2009 z Rodinného vinařství Košut s.r.o..


Nejlepší kolekci vín do soutěže přihlásila firma Vinařství Josef Dufek.


V prvním kole Národní soutěže vín bylo na základě nominací z podoblastních předkol hodnoceno 498 vín, ze kterých postoupilo 200 do 2. kola, které proběhlo 11.1. v Praze.


Kromě titulů Šampiona a vítězů jednotlivých kategorií byla vybrána dle jednotlivých vinařských oblastí a podoblastí ČR* také stovka moravských a českých vín pro rok 2011, oceněných titulem „Salon vín České republiky". Tato kolekce našich nejlepších vín bude vyhlášena při otevírání celoroční degustační expozice Salonu vín České republiky na zámku ve Valticích dne 25. února 2011


Časový harmonogram soutěže
Květen - září 2010 - nominační předkola v jednotlivých vinařských oblastech a podoblastech
Prosinec 2010 - leden 2011 - dvoukolové hodnocení nominovaných vín nezávislou komisí odborníků. Nejlepší vína budou oceněna v souladu se statutem soutěže a bude z nich vybráno 100 vín oceněných titulem „Salon vín ČR".
Únor 2011 - otevření veřejné degustační expozice v prostorách historických sklepů Národního vinařského centra na státním zámku ve Valticích.


*Vinařské oblasti jsou v České republice dvě - vinařská oblast Morava a vinařská oblast Čechy. Vinařská oblast Čechy se dále dělí na Mělnickou a Litoměřickou podoblast a vinařská oblast Moravy se skládá ze Znojemské, Mikulovské, Velkopavlovické a Slovácké podoblasti. Každá z oblastí a podoblastí má své specifické půdní a klimatické podmínky, dává vína s rozdílnými charaktery a ještě více tím obohacuje už tak velmi široké spektrum pěstovaných odrůd na našem území.

 

 

 

 

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

12.01.2011 - 10:42:54

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

20.08.2010 - Jak se loni dařilo pražským hotelům

Společnost Labartt Hospitality ve spolupráci s ...

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

26.12.2009 -

reklama:
všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.