GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 04.12.2020, svátek má Barbora
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » VÍNO

Nejlepším vinařstvím České republiky je BOHEMIA SEKT

 

 

vinarstvi roku 2010Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem a za podpory Vinařského fondu ČR udělil 17. března 2011 v sále pražské Lucerny historicky druhé ocenění prestižní soutěže Vinařství roku. Nejlepším tuzemským vinařstvím za minulý rok a tedy i vítězem byl odbornou komisí zvolen Bohemia Sekt, a.s., Starý Plzenec. Známá vinařská společnost je tak nově nejen největším, ale také nejlepším vinařstvím České republiky.


Vinařství roku je prestižní soutěž, která jako jediná v České republice hodnotí výrobce vín na základě mnoha kritérií. Nejen podle kvality produkovaného vína. Přihlíží též k tuzemským a zahraniční úspěchům jednotlivých firem, hodnotí technologická řešení při výrobě vín atd. Cílem tak je ocenit skutečně nejlepší tuzemské vinařství. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 901 moravských a českých vinařských podniků. Do nejužšího finále postoupila šestice finalistů. Z nich odborná komise vybrala absolutního vítěze - Bohemia Sekt, a.s.


„Pokud budu mluvit za sebe, osobně musím ocenit inovace a filozofii vinařství, kterou se Bohemia Sekt prezentuje. Líbí se mi, že zisk reinvestuje do rozvoje a vylepšení. Navíc toto vinařství má perfektně zvládnuty všechny procesy a přestože je to relativně velká firma, pořád se v ní cítíte jako ve vinařství a ne jako v laboratoři nebo kosmickém výzkumu," říká předseda odborné komise Ivo Dvořák. Prof. Pavel Tomšík z Mendlovy univerzity v Brně zároveň doplňuje: „Pro Bohemia Sekt je typický vysoce profesionální přístup k prezentaci vinařství, které vychází z kvantitativních ukazatelů od vinohradnické produkce až po konečný prodej vín. Výborně zvládají pěstební a zpracovatelské procesy, které jsou základem pro konečnou a oceňovanou kvalitu. Výsledkem je integrovaný, homogenní podnik - vinařství, které samo sobě předurčuje dlouhý životní cyklus a evropský rozměr."


Vítězi Vinařství roku 2010 byla předána unikátní bronzová plaketa. Tu může nyní plně využívat ke svým marketingovým účelům. Současně s oceněním čeká Bohemii Sekt, a.s. uvedení do Síně slávy vinařství ČR zřízené v Národním vinařském centru ve Valticích. „Z ceny Vinařství roku 2010 mám nesmírnou radost. Takový úspěch se určitě každý rok nepodaří. Nepřišel však z ničeho. Jsou za ním léta tvrdé práce. Věřil jsem, že máme šanci uspět," říká generální ředitel Bohemia Sektu, a.s. Josef Vozdecký.


Do rozhodování o nejlepším vinařství České republiky se letos poprvé zapojila také široká veřejnost. Lidé mohli prostřednictvím SMS hlasovat pro jednoho z šesti finalistů Vinařství roku 2010. Nejvíce hlasů, a tedy zvláštní cenu veřejnosti Vindemia publica, získalo vinařství Josefa Valihracha.


Během galavečera se představila také kompletní kolekce Salonu vín ČR 2011. Nechyběla ani originální aukce vín, které na umělecká díla přetvořily známé osobnosti: Bára Srncová, Martin Velíšek, Kristián Kodet, Iva Hüttnerová, Lucie Robinson, Josef Velčovský, Vlasta Kahovcová, Veronika Bromová, Boris Jirků, Miroslav Slejška, Karel Beneš, Jaroslav Slavík a umělečtí skláři sklárny Ajeto. V rámci dražby se podařilo získat částku 200 000,- Kč. Výtěžek putuje na podporu Centra Paraple.


Statut soutěže a další informace naleznete na: www.vinarstviroku.cz

 

FINALISTÉ VINAŘSTVÍ ROKU 2010:


• BOHEMIA SEKT, a.s., Starý Plzenec
• Moravíno s.r.o., Valtice
• Znovín Znojmo, a.s.
• František Mádl, Velké Bílovice
• Vladimír Tetur, Velké Bílovice
• Josef Valihrach, Krumvíř

 

OCENĚNÍ UDĚLENÁ V RÁMCI GALAVEČERA VINAŘSTVÍ ROKU 2010


• VINAŘSTVÍ ROKU 2010: BOHEMIA SEKT, a.s., Starý Plzenec
• VINDEMIE PUBLICA (cena veřejnosti): Josef Valihrach, Krumvíř
• VINDEMIA LIBRI (cena literatury): prof. Milan Šamánek a Zuzana Urbanová za titul Víno na zdraví
• VINDEMIA ACTA (novinářská cena): Libor Ševčík
• ŠAMPION NÁRODNÍ SOUTĚŽE VÍN: Veltlínské zelené 2009 - výběr z hroznů, Zámecké vinařství Bzenec s.r.o.

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: WineOfCzechRepublic
18.03.2011 - 10:26:57

VÍNO
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

26.12.2009 -

reklama:

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

04.06.2009 - DAŇOVÉ ŘÍZENÍ - Obrana proti daňové kontrole

Při sporech s finančním úřadem vám potřebné argumenty dodají judikáty.

07.06.2010 - Výsledky mezinárodní soutěže Vinoforum 2010

Tři tituly šampionů zůstávají v České republice.

Devatenáctý ročník mezinárodní ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.