GastroTrend

GastroTrend - odborný portál pro gastronomii
Dnes je 25.09.2020, svátek má Zlata
GastroTrend

banner

 

RUBRIKY/ČLÁNKY » POTRAVINY/KUCHYNĚ

Výrobce baget Apetit Food dluží 160 milionů

 

Apetit FoodOlomoucký krajský soud zahájil insolvenční řízení s firmou Apetit food, která patří ke třem nejvýznamnějším tuzemským výrobcům baget. ČTK to zjistila v insolvenčním rejstříku na webu www.justice.cz. Soud o zahájení insolvenčního řízení požádala sama firma, která sídlí v Hněvotíně na Olomoucku. Společnost má podle informací v insolvenčním rejstříku závazky převyšující 160 milionů korun.

 


    Vedení firmy v insolvenčním návrhu uvedlo, že se společnost potýká s finančními problémy v důsledku rozsáhlých investic v minulých letech, velké zátěže z hlediska splátek úvěrů a leasingů a v neposlední řadě kvůli zvýšení cen vstupních surovin a poklesu odbytu hotových výrobků. S ohledem na přetrvávající problémy se již firmě nedaří úspěšně jednat s úvěrovými společnostmi o předfinancování závazků.

 


    "V závěru roku 2009 krize ve financování společnosti dosáhla vrcholu. Byly zesplatněny některé pohledávky financujících subjektů, v řádných termínech nebyly vypláceny mzdy zaměstnanců, úhrady leasingových splátek a tak dále," napsalo vedení firmy v insolvenčním návrhu.

 


    Po dohodě s akcionáři vedení Apetit food uzavřelo dlouhodobou nájemní smlouvu se třetím subjektem, který převzal významnou část zaměstnanců, odkoupil část movitého majetku a zásoby. V nemovitostech firmy zachoval výrobu. "Dlužník díky výnosu z nájmu udrží jednak tržní hodnotu nemovitostí a bude schopen do budoucna v rámci reorganizace postupně uspokojovat své závazky," uvedlo vedení Apetit food v návrhu.


reklama:


    Generální ředitel a jednatel firmy Hamé Martin Jagoš ČTK v pondělí sdělil, že Hamé a jeho jeho dceřiná společnost Bapa převzaly od hněvotínské společnosti práva na používání ochranné známky Apetit. Hamé od firmy přebírá i distribuci baget, sendvičů a chlazených hotových jídel. Hamé tak významně posílilo svoje pozice na bagetovém trhu v ČR, ale i na Slovensku, kde dosud bagety neprodávalo, uvedl Jagoš.

 


    Apetit food má podle insolvenčního návrhu vůči svým dodavatelům závazky ve výši 53 milionů korun, vůči finančnímu úřadu, správě sociálního zabezpečení a zdravotním pojišťovnám 42,3 milionu Kč, vůči financujícím subjektům 62,2 milionu Kč a vůči zaměstnancům 3,7 milionu korun.

 


    Společnost Apetit food vznikla v roce 2005 pod názvem Holinka Stanislav a navázala na podnikání Stanislava Holinky, který jako fyzická osoba podnikal od roku 1993 v oboru výroby baget a chlazených jídel. Firma vybudovala v roce 2005 nový závod v Hněvotíně a svou produkci prodávala po celém Česku a na Slovensku. V roce 2007 činil její obrat 256,1 milionu korun, předloni dosáhl 224,9 milionu Kč a loni podle předběžných odhadů představoval 240 milionů korun. V uvedených letech firma zaměstnávala v průměru 220 lidí.

 

 

reklama:

 

Hlavní strana   Články od nejnovějšího   Aktuálně   Alkoholické nápoje   Pivo   Víno   Nealkoholické nápoje

 

Káva/Čaj  

Potraviny/Kuchyně  

Technologie/Zařízení   

Hotel/Wellness/Spa  

Restaurace/Inspirace  

Podnikání/Užitečné 

 

 

Akční nabídky

Nové výrobky

Publikace •

Recepty

Kalendář akcí

Inzerce •

Databáze dodavatelů Nápoják

                 

 

 

        

 

 
zpětzpět  tisktisk  poslat e-mailem

Autor: ČTK
20.01.2010 - 16:02:34Diskuze k článku
Jméno*
Text*
Kontrola*: 8 plus 7 je
 

POTRAVINY/KUCHYNĚ
REKLAMA

banner

Nejčtenější články

13.09.2011 - Postmixy šetří váš čas, prostor i peníze

Pokud řešíte zajištění přísunu chutných, čerstvých a osvěžujících nápojů pro ...

04.08.2010 - Nejlepší bary v Česku

Bugsys Bar zařadil časopis Newsweek mezi dvacet nejlepších barů světa. ...

26.12.2009 -

reklama:

18.06.2017 - První boutique hotel na Šumavě láká na delikatesy francouzského šéfkuchaře

Restaurace Nebespán v Kašperských Horách je synonymem špičkové zážitkové gastronomie ...

02.07.2009 - Karlovy Vary - Thriller na kolonádě

Krize tvrdě dopadla na západočeské lázně. Jezdí do nich o ...

všechny nejčtenější články

REKLAMA

GastroTrend na e-mail

Přejete si zdarma zasílat novinky, články či zpravodajství GastroTrendu na Váš e-mail? Vyplňte, prosím, následující údaje.

(zasílání lze kdykoliv odhlásit)


Jméno:
Příjmení:
E-mail:
 
Copyright © 2008 - 2020 LEONN promotion s.r.o. | Publikování obsahu bez písemného souhlasu vydavatele je zakázáno.